Od 15 października (data nieprzypadkowa, bo to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi) na multimedialniej platformie internetowej wytwórni www.raknrollrecords.pl można odsłuchać utwory w wersji mono (na jeden głośnik), a wersja stereo (w formacie MP3) będzie dostępna po dokonaniu wpłaty w wysokości 2 zł. 100 proc. środków uzyskanych ze sprzedaży utworów wytwórni Rak’n’Roll Records zostanie przekazane na walkę z rakiem.
Utwory będą również emitowane w ogólnopolskich radiostacjach w wersji mono (na jeden głośnik). Piosenki zgromadzone w Rak’n’Roll Records zostały przekazane charytatywnie na rzecz fundacji przez czołówkę polskiej sceny rock’n’rollowej i szeroko rozumianej alternatywy. Wśród twórców znajdują się: Ballady i Romanse, Dragon’s Eye, Obibox, D4D, Leash Eye, Przepraszam, Pogodno, L.O.V, Mikromusic, Sven Mohamed Poikolainen, Indios Bravos, Niewidzialna Nerka, Strachy na Lachy, Night Mistress, Kayah, Ash Ash, Revolucje, Vavamuffin, Paprika Korps, Żywiołak, Klezmafour, Pablopavo, Ludziki, Strachy Na Lachy, Kapela za Wsi Warszawa, Daniel Bloom, Ścianka, Joanna and The Forest, Chassis, Ola Bieńkowska, Jamming Cherry, Sumptuastic, Natalia Przybysz.
Wytwórnia Rak’n’Roll Records jest projektem długoterminowym, dlatego też fundacja sukcesywnie będzie zapraszać kolejnych twórców do przekazywania swoich utworów do swojego muzycznego projektu. Rak’n’Roll Records to wytwórnia, której celem jest wsparcie działań Fundacji Rak’n’Roll i po raz kolejny przełamywanie schematów w mówieniu o raku. Wytwórnia jest zarazem pierwszym muzycznym projektem fundacji, której inspiracją od zawsze była kultura rock’n’rollowa.
Informacje o Fundacji Rak’n’Roll
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.
Działalność Fundacji z jednej strony skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Dlatego też powstały takie projekty jak „Boskie Matki”, które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy „Daj Włos”, które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk osobom po chemioterapii.
W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała poczekalnię w Katowicach, Olsztynie. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Poznaniu i Zielonej Górze.
Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.