devilamongsttailors3
Julia Nieznalska
29/04/2013

Devil Amongst the Tailors

Dla wielu osób biurowce są już przeżytkiem i coraz więcej mobilnych pracowników wędruje po Londynie w poszukiwaniu przyjaznych miejsc do pracy. Stół „Devil Amongst the Tailors” nazwano na cześć tradycyjnej angielskiej barowej gry, będącej odmianą stołowych kręgli

Stół łączy w sobie luksusowy blat wykonany z amerykańskiego jesionu lub klonu, mosiężny podnóżek dający wytchnienie dla zmęczonych stóp, a także wiele innych funkcji. Pod drewnianą pokrywą kryje się przestrzeń przeznaczona do pracy, z przybornikami w kształcie kręgli, w których można ułożyć długopisy i spinacze, a także przymocowaną do blatu lampkę biurową. Jeżeli mamy ochotę na lunch, spotkanie z klientem lub przerwę na papierosa, wystarczy zamknąć pokrywę, a praca i cały bałagan z nią związany nikną, w bezpiecznym miejscu poza zasięgiem wzroku, co pozwala zapomnieć na chwilę o obowiązkach. Jeżeli chcemy odrobiny relaksu, umieszczamy wyjmowaną szufladę na blacie stołu, ustawiamy przyborniki w kształcie kręgli i zawieszamy mosiężną kulkę i łańcuszek na statywie lampki biurowej – czas na improwizowaną grę w kręgle stołowe, w Anglii znane również jako „Devil amongst the Tailors”. Kevin Haley ze studia aberrant architecture powiedział:

Dzięki najlepszym angielskim rzemieślnikom i pięknym gatunkom odnawialnego amerykańskiego drewna liściastego, stoły zostały wykonane ręcznie przez firmę Benchmark przy użyciu tradycyjnych metod takich jak łączenie na wczepy płetwiaste oraz łączenie na czopy. Dołożono wszelkich starań, aby mieć pewność, że drewniany surowiec pochodzi z legalnych źródeł. Na potrzeby tego projektu wybrano najlepsze drewno amerykańskiej wiśni, klonu, orzecha i jesionu. Robione na miarę metalowe części, wykonane z patynowanej miedzi, zamówiono w Birmingham, które słynie z tradycyjnego rzemiosła i obróbki metali. Z metalu wykonano podnóżek, rączki, zamki oraz ręcznie grawerowane mosiężne wnętrze szuflad, w którym miały pomieścić się kręgle. Sean Sucliffe, dyrektor firmy Benchmark, powiedział: „Wykonanie stołów do pubu na wystawę Handmade, było dla nas czystą przyjemnością. Orzech amerykański zapewnił stołom bogactwo intensywnych barw, które doskonale komponuje się z miedzianym podnóżkiem. Z kolei amerykański klon jest niemal zupełnie śnieżnobiały. Bardzo przyjemnie pracowało się nam znowu z drewnem wiśni. W ostatnich latach wykonaliśmy z niej dużo mebli i cieszymy się, że ten wyjątkowy gatunek drewna znów zyskuje na popularności. Stoły zostały wykonane przez Sama Foster-Smitha, niezwykle utalentowanego rzemieślnika z 35-letnim doświadczeniem. Wyciął on ręcznie wszystkie wczepy płetwiaste i łączenia na czopy, a efektem końcowym była prawdziwa perełka współczesnego rzemiosła.”  Stoły „Devil Amongst the Tailors” są przykładem nie tylko mądrze zaprojektowanych mebli, służących pracy i zabawie. Są one również efektem współdziałania, doskonałego rzemiosła i zrównoważonego wzornictwa. Stoły te są niewątpliwie główną atrakcją tegorocznej wystawy Handmade na targach designu w Mediolanie.

Fot.: Angus Thomas, Wallpaper* Handmade

devilamongsttailors3
devilamongsttailors3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.