Wbrew temu, co często się słyszy, ćwiczenia angażujące mięśnie piersiowe nie wpływają na zmniejszenie piersi. Trening siłowy nie wpływa bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej, nie oddziałuje również na w negatywny sposób na tkankę łączną w tym rejonie, nie może więc powodować zmniejszenia piersi. Większe zagrożenie stanowi duża ilość wysiłku tlenowego, jak bieganie czy jazda na rowerze, szczególnie w połączeniu z restrykcyjną dietą. Wspomniane wysiłki aerobowe powodują utratę tkanki tłuszczowej. Co więcej, nie możemy wskazać naszemu ciału gdzie owa tkanka jest niepożądana, a gdzie wolelibyśmy ją zachować. Innymi słowy, nie możemy tracić tłuszczu miejscowo. Jeśli więc Twoim celem jest redukcja wagi, należy liczyć się z tym, że tkanka tłuszczowa zlokalizowana w piersiach również będzie spalana, co bezpośrednio wpływa na rozmiar miseczki.
Jędrny!
Najpopularniejszymi metodami ujędrniania biustu są kremy, które mają utrzymywać tkankę łączną w najlepszej możliwej kondycji. W arsenale do walki o idealny biust kobieta ma jeszcze jedno, bardzo ważne narzędzie – trening. Okazuje się, że częstym problemem są dysproporcje i obniżony tonus mięśniowy w obrębie klatki piersiowej i pleców. Szczególnie, jeśli w ciągu dnia dużo siedzimy za biurkiem lub przyjmujemy zgarbioną pozycję. Odpowiednie ćwiczenia mogą korygować postawę, sprawiając, że naturalnie klatka piersiowa zostanie bardziej zaakcentowana. Dodatkowa stymulacja mięśni piersiowych może pomóc unieść nieco biust. Takie zabiegi mimo, że nie wpływają na wielkość piersi, mogą skutecznie poprawić ich wygląd.
Poniżej kilka ćwiczeń poprawiających wygląd piersi:
Ćwiczenie 1
Stań wyprostowana. Złącz dłonie na wysokości biustu, łokcie powinny być uniesione na bok. Dociśnij dłonie do siebie i utrzymaj maksymalne napięcie przez około 10 sekund. Powtórz ćwiczenie 15 razy.
Ćwiczenie 2
Damskie pompki. Przyjmij klasyczną pozycję w podporze przodem. Ciężar ciała powinien spoczywać na podudziach oraz dłoniach rozstawionych nieco węziej niż szerokość ramion. Wykonuj powolne opuszczanie tułowia trzymając nieustannie proste plecy. Zatrzymaj na 2-3 sekundy kiedy piersi znajdą się 1-2 cm nad podłożem. Następnie wykonaj powolny ruch prostowania w rąk w łokciach, dzięki czemu powrócisz do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy.
Ćwiczenie 3
Stań wyprostowana, Twoje ręce powinny być ugięte w łokciach i spoczywać na biodrach. Wypychając klatkę piersiową do przodu staraj się złączyć łokcie za plecami (nie odrywając ich od bioder). Pamiętaj, że ruch musi być powolny i płynny. Utrzymaj napięcie przez 2-3 sekundy. Powtórz 15 razy.
Ćwiczenie 4
Przeciągnij za plecami, na wysokości klatki piersiowej gumową taśmę lub kawałek sznurka. Złap go w dłonie i staraj się złączyć proste w łokciach ręce przed sobą. Sznurek lub taśma powinny być na tyle krótkie, by to uniemożliwić. Kiedy poczujesz maksymalny opór utrzymaj pozycję przez 3-4 sekundy, rozluźnij się i powtórz 15 razy.
Cały zestaw należy powtórzyć dwa razy. Po 2-3 tygodniach, warto dodać kolejną – 3 – rundę.
Na koniec, doskonałą formą tonizacji będzie 3-4 minutowy spacer po domu z książką trzymaną na głowie. W jego trakcie postaraj się ściągać łopatki do siebie i wypychać klatkę piersiową do przodu. Pozwoli to przyjąć wyprostowaną pozycję.
Zestaw ćwiczeń należy wykonywać 3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po 2-3 tygodniach regularnych treningów!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.