Taki typ cery, często wrażliwej, wymaga specjalnej pielęgnacji. Bywa bowiem, że owe zaczerwienienia są wynikiem rozszerzonych lub popękanych naczynek krwionośnych, które znajdują się na tyle głęboko, że tzw. pajączki nie są widoczne na skórze.
Co pomoże?
Przede wszystkim pielęgnacja skóry wrażliwej z tendencją do zaczerwienień i podrażnień powinna być łagodna i przynosić długotrwałe ukojenie. Kremy, wnikając odpowiednio głęboko, powinny odbudowywać strukturę skóry i maleńkich naczyń krwionośnych, tak aby przynosić efekt nie tylko doraźny, ale i trwały.
Jednym ze składników powszechnie stosowanych w pielęgnacji cery naczyniowej i w kremach przeciw zaczerwienieniom jest arnika. Ekstrakt z tej rośliny wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje zasinienia i opuchliznę, a więc ma szeroko pojęte działanie lecznicze i łagodzące znane od wieków.
Także Mixa krem CC jest bogaty w arnikę, a ponadto w witaminę B3, kofeinę i pigmenty optycznie wyrównujące koloryt skóry, dzięki czemu jeden krem zapewnia kompleksową pielęgnację. Dodatkowo posiada filtr SPF 15, co zapewnia skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Wydawać by się mogło, że wszelkiego rodzaju zabiegi peelingujące dla tego rodzaju cery są absolutnie zakazane. Otóż nie, ale trzeba zrezygnować z peelingów mechanicznych na rzecz enzymatycznych i to przeznaczonych specjalnie do cery naczyniowej. Tylko one w delikatny sposób złuszczą martwy naskórek pozwalając aktywnym składnikom kremu wnikać głębiej.
Wizyta u dermatologa
Jeśli mowa o lekkich zaczerwienieniach skóry, można samodzielnie szukać odpowiedniego ratunku. Gdy jednak mamy do czynienia z poważnym problemem, należy udać się do lekarza dermatologa. Samodzielne leczenie, czy to domowymi sposobami, czy to produktami dostępnymi w drogerii, może skórze jedynie zaszkodzić i jeszcze bardziej ją podrażnić.
Dermatolog przede wszystkim oceni, w czym jest problem. Jeśli tkwi on w słabych, pękających naczynkach, działanie od zewnątrz kremami i innymi specyfikami może nie wystarczyć. Wówczas naczynia krwionośne należy wzmocnić farmakologicznie. W szczególnych wypadkach konieczne może być laserowe zamknięcie uszkodzonych naczynek.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.