Kopenhaga to miasto pełne zabytków, atrakcji, parków, kafejek i magicznych miejsc które dostarczą wyjątkowych wrażeń. Gdy już żegnamy lato i coraz mniej plażowiczów na kąpieliskach spędza czas, w Kopenhadze tworzy się oryginalny klimat pełen ciepła i przyjaznego podejścia do turystów.
W Kopanhadze naprawdę warto zobaczyć:
*Zmianę warty przed pałacem Królowej – Królowa Małgorzata jest uwielbiana przez Duńczyków, codziennie przed pałacem Małgorzaty II zbierają się tłumy Duńczyków oraz grupy turystów, by zobaczyć uroczystą zmianę warty. Takie same tłumy zainteresowanych zbierają się również 16.04. przed Amalienborg w dniu urodzin Królowej Małgorzaty II ( Amalienborg to zaprojektowany przez Nicolai Eigtved barokowy pałac który jest siedzibą duńskich monarchów. Charakterystyczne dla pałacu są cztery prawie jednakowe skrzydła, które okalają plac Amalienborg
*Muzeum sztuki Nowoczesnej Arken – założycielką Muzeum jest Królowa Małgorzata, a celem budowy i otwarcia muzeum przez królową była chęć zmiany południowej części Kopenhagi w ośrodek życia kulturalnego istotny dla stolicy. Tłumy turystów to dowód, że władczyni ten zamiar się powiódł.
*Ogrody Tivoli – Funkcjonujący od 15.08.1843 park rozrywki (drugi na świecie wśród najdłużej istniejących obiektów tego typu). Znajdują się tu kolejki, karuzele, a wśród nich najwyższa karuzela świata – Himmelskibet, która funkcjonuje w ogrodzie od 2006r. Wieczorem czas można spędzić w teatrze lub Sali koncertowej Tivoli oglądając przedstawienie „Dziadka do Orzechów”, lub ubawić się do łez oglądając kabaret. To miejsce dla turysty w każdym wieku. Pobyt w parku na pewno dostarcza niezapomnianych wrażeń.
*Mała syrenka - stała się rozpoznawalnym symbolem Kopenhagi, jest posągiem o wysokości 1,25m i wadze 175kg. przedstawiającym postać z baśni Chansa Christiana Andersena – syrenki (pół kobiety i pół ryby). Posąg umiejscowiony został w porcie w Kopenhadze.
*Pałac Rosenberg - obiekt wybudowany w latach 1606-1634 przeznaczony miał być na siedzibę letnią rodziny królewskiej, został jednak siedzibą monarchów, a dziś każdy może w nim podziwiać cenne królewskie klejnoty.
Kilka wskazówek dla podróżnych:
*Dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport
*Zalecane jest posiadanie Europejskiej karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
*Waluta: korona duńska ( skrót Dkr ,DKK)
*Czas: Dania znajduje się w tej samej strefie czasowej co Polska
*Telefony do polski: +48+ kierunkowy miasta i nr abonenta
*Numer kierunkowy Danii: + 45
*Banki czynne w dni powszednie w godz. 9.30-16 ( w soboty raczej nieczynne)
*Środki transportu dostępne w Kopenhadze: metro, autobus ,kolejka miejska, rower,
*Ambasada RP w Kopenhadze
adres:
Richelieus Alle 12
2900 Hellerup
telefon: /+45/ 39 46 77 00
fax: /+45/ 39 46 77 66
e-mail: copenhagen.info@msz.gov
CytujSkomentuj
to miasto ma jedną OGROMNĄ wadę: ceny. Są właśnie ogromne