Przeważająca większość singli, bo 48%, jest sama dłużej niż 3 lata. 16% z nich jest samych od roku do 3 lat, 10% 6-12 miesięcy, a tylko 14% to osoby świeżo po rozstaniu, które miało miejsce krócej niż pół roku temu. Pamiętać trzeba, że jest to okres życia w pojedynkę, zaś czas do znalezienia swojej wymarzonej pary życiowej jest zapewne jeszcze dłuższy.
Analizując wyniki w przekroju płci, zauważyć można, że kobiety deklarują długą samotność znacznie częściej niż mężczyźni. Do trzyletniego lub dłuższego jej okresu przyznaje się 52% kobiet, aż o 10% więcej niż mężczyzn. Odwrotna relacja widoczna jest przy okresie samotności krótszym niż pół roku: taki czas podaje 12% kobiet i 18% mężczyzn. Dla okresów pośrednich, wartości te są dla obydwu płci zbliżone.
Aż 2/3 polskich singli (63%) pragnie wejść z wymarzonym partnerem w związek małżeński. Odpowiedzi takiej udzieliło 67% pytanych mężczyzn oraz 60% kobiet. Stosunkowo dużo osób pragnie także trwałego związku, ale już niekoniecznie sformalizowanego i uznanego prawnie: 1/3 z nich (34%) wybiera związek nieformalny. I tu podział między płciami jest odwrotny: częściej oczekują tego panie (38% z nich), a rzadziej panowie (28%). Tylko 3% osób poszukujących partnera szuka faktycznie romansu lub innego luźnego związku i grupę tę prawie w całości stanowią mężczyźni.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.