shutterstock_102801155_cs_listppad
Anna Chodacka
29/11/2014

Jak utrzymać w czystości meble tapicerowane?

Meble tapicerowane bez wątpienia sprawiają, że wnętrza, w których się znajdują, zyskują stylowy charakter. Już dawno wnętrza użyteczności publicznej przestały być meblowane zwykłymi, plastikowymi czy drewnianymi meblami, które co prawda są łatwe w utrzymaniu czystości, ale do ozdobnych niestety nie należą

Komfortowe wnętrza i wygodne meble

Tapicerowane meble widujemy niemalże wszędzie. Hokery barowe, krzesła w restauracji, fotele i krzesła konferencyjne, sofy i pufy w lobby, krzesła w szkołach i biurach, sofy w gabinetach lekarskich. Cieszą się one sporą popularnością przede wszystkim ze względu na mnogość wzorów i kolorów, co daje ogromne pole do popisu podczas urządzania wnętrz. Niemałą role odgrywa również ich niska cena w porównaniu do mebli obitych skórą. W zapomnienie odchodzą wnętrza rodem z PRL-u odstraszające swoją dobijającą prostotą i praktycznością. Producenci mebli tapicerowanych dwoją się i troją, aby były one nie tylko wytrzymałe i praktyczne, ale przede wszystkim estetyczne.

Nie ma rzeczy idealnych

Jedyną chyba wadą mebli obitych tkaniną jest ich podatność na zabrudzenia i uszkodzenia, lecz skoro wytrzymują publiczne ich użytkowanie, bez trudu podołają warunkom domowym. Aby mogły cieszyć oko właściciela swoim nienagannym wyglądem, niezbędne jest odpowiednie dbanie o nie. Przede wszystkim należy często odkurzać obicie zwykłym odkurzaczem, a do czyszczenia ich używać odpowiednich środków czyszcząco-pielęgnacyjnych. Plamy czyścimy zawsze w kierunku od brzegów do środka, aby nie rozcierać ich po niezabrudzonych obszarach. Nie należy przy tym przemaczać tapicerki, najlepiej więc prać ją przy użyciu odkurzacza piorącego. Jeśli boimy się, że zniszczymy meble, najlepiej zlecić te zabiegi odpowiedniej firmie.

„Tanie mięso…”

Nie oczekujmy, że meble zakupione w jednej z wielu sieciówek będą najwyższej jakości. Warto wspomnieć, że polscy producenci mebli mogą pochwalić się wysoką jakością i niskimi cenami oferowanych produktów (http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12707359,_Dumni_z_polskich_mebli___90_proc__trafia_na_eksport.html). Szeroką ofertę możemy znaleźć na przykład na stronie www.meblant.pl. Wydając pieniądze, warto zainwestować w ich jakość mebli – posłużą nam bowiem dłużej. Materiały użyte do wyprodukowania dobrych mebli można odróżnić gołym okiem od ich tanich odpowiedników. Komfort ich użytkowania jest również inny – gąbki nie „wysiedzą się” po pierwszym miesiącu od zakupu.

shutterstock_102801155_cs_listppad
shutterstock_102801155_cs_listppad

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.