To też wydarzenie towarzyszące Czarownym Warsztatom jakie organizuje i prowadzi Alicja Reczek White Alice. 2.05.2015 w kultowym SKŁADZIE BUTELEK https://www.facebook.com/skladbutelekwarszawa?fref=ts na Starej Pradze wystąpi 3 niezwykłych gości. ŚMIAŁEK – mistrz „mokrego kolodionu”. AMADI – autor filmu „Bal Utracony” i RAV – wyznawca ‘dużego formatu”. Brzmi enigmatycznie? Pora odczarować tajemnice. Kto jest chętny celebrować Wiosnę w tak twórczym wydaniu? Zapraszamy. Wstęp wolny
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/674062269387992/
Alicja Reczek White Alice https://www.facebook.com/AlicjaReczekWhiteAlice?fref=ts
Czarowne Warsztaty https://www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129?fref=ts
_______________________________________________________________________________
Fot. Mariusz Bogumił
Nie ukończył żadnej uczelni i kursów. Nie brał udziału w konkursach fotograficznych. Samouk. Podczas spotkania pokaże slajdy i odpowie o procesie powstawania zdjęć na szkle – to chyba najkrótsze bio i zapowiedź z jaką miałam do czynienia ale tak życzył sobie Paweł.
-Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z pracami Śmiałka. To było jeszcze przed modą na kolodion. Od tej pory polecam „śmiałkowe” zdjęcia uczestnikom warsztatów i znajomym. Co więcej, od zawsze czułam, że się z Pawłem dogadamy i coś razem stworzymy. Zastanawiało mnie tylko co to będzie i jak to możliwe? skoro nie pozuje i nie zajmuje się ambriotypią. O Śmiałku myślałam kiedy przejeżdżałam tramwajem przez Żoliborz. Kiedy zaprzyjaźniona modelka wybierała się do niego na sesje. Ostatnio kiedy zobaczyłam jego zdjęcie w metrze, szczerze się cieszyłam. A kiedy przyszedł na pierwszą edycję Wieczoru Kulturalnego po prostu nie mogłam uwierzyć. Przyznam, że nie mieliśmy okazji dłużej pogadać, ponieważ byłam zajęta organizacją ale w chwili przerwy Paweł pokazał mi swoje zdjęcie. Uśmiechnął się. Ja pokiwałam głową i wszystko było jasne. Myślałam w duchu …a więc to tak – mówi Alicja Reczek White Alice
http://ambrotypy.blogspot.com/
AMADEUSZ ANDRZEJEWSKI – AMADI
Absolwent Politechniki Gdańskiej i PWSFTviT. Na co dzień pracuje jako montażysta i „jednoosobowa ekipa filmowa” przy reportażach i klipach, po godzinach zajmuje się kinem niezależnym jako reżyser i montażysta. Administruje największym polskim forum o sprzęcie filmowym videodslr.pl. Jako reżyser ma w dorobku, oprócz etiud, trzy krótkometrażowe filmy fabularne – „Pro Morte”, „Bal Utracony” i „Ziemiankę”. Jako montażysta pracował już przy kilkunastu projektach niezależnych i studenckich, w tym ostatnio pierwszym pełnometrażowym.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL36EF4703A566B582
-Pomysł żeby nakręcić film osadzony w estetyce steampunka chodził za mną od dawna. Interesuję się tym nurtem, znam wiele osób w Polsce, które również się nim fascynują, organizują duże plenery fotograficzne, mają szafy pełne fantastycznych steampunkowo-wiktoriańskich kreacji.
-Pierwsze podejście było „z rozmachem” – gdzieś na przełomie 2012 i 2013 roku razem ze znajomym scenarzystą napisaliśmy pierwszą wersję filmu pełnometrażowego. Niestety potem przyszedł przysłowiowy kubeł zimnej wody – o ile papier jest cierpliwy i wszystko można nań przelać, o tyle niestety kilkumilionowego budżetu potrzebnego na nakręcenie wszystkiego tego co wymyśliliśmy żaden z nas nie był w stanie pozyskać. Zdecydowałem się na drugie podejście – tamta historia poszła do szuflady, a ja napisałem nową, krótszą (30 minut to górna granica krótkiego metrażu i nie chciałem jej przekraczać), dającą się zrealizować z pomocą dostępnych środków i wsparcia znajomych. Wiedziałem, że nikt za darmo nie udostępni mi rynku w Krakowie czy innego historycznie pasującego pleneru, stąd też pierwszym założeniem było kręcenie we wnętrzu.
-Druga sprawa to postacie. Moi znajomi, owszem, mają ciekawe kreacje w szafie, ale nikt spośród nich nie bawi się w rekonstrukcję steampunkowych czy wiktoriańskich chłopów, żebraków czy robotników – a zatem do dyspozycji miałem głównie arystokratów. Jak uzasadnić zgraję arystokratów we wnętrzu? Bal wydał się najodpowiedniejszy i od tego zacząłem prace nad tekstem. Pozostawało wymyślić intrygę.
-Scenariusz był gotowy wiosną 2013. Zebraliśmy ekipę i obsadę, znaleźliśmy chętne do współpracy lokacje. Zdjęcia zajęły 5 dni, z czego trzy na przełomie maja i czerwca zajęły nam sceny w pałacu i pokoju głównej bohaterki, a dwa na początku sierpnia spędziliśmy kręcąc sceny dziejące się w pałacowych piwnicach. Film miał premierę niemal idealnie rok po „ostatnim klapsie” – 5. sierpnia 2014 – mówi Amadeusz Andrzejewski.
Fot. Jarosław Sosiński
Rafał RAV Kaźmierczak
Fotografik, entuzjasta sztuki fotograficznej, a w szczególności fotografii tradycyjnej i wielkoformatowej. Swoją pasję rozwija od ponad 20 lat. Autor pięciu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu zbiorowych. Prezentował swoje prace w Polsce, m.in. w Lublinie, Kielcach, Jarosławiu, Olsztynie oraz poza granicami kraju – Belgii, Serbii, Macedonii i Bułgarii. Laureat nagrody „Best author FIAP” oraz licznych nagród, wyróżnień i akceptacji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, pretendent do tytułu Artist of FIAP. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Fotoerotica 2014 organizowanym przez miesięcznik Playboy. Jego zdjęcia niejednokrotnie były publikowane w prasie branżowej. Obecnie głównym przedmiotem zainteresowań jest fotografia portretowa, aktu, abstrakcja oraz zgłębianie szlachetnych technik fotograficznych. Najbliższe jego sercu są słowa Dona McCullin’a: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali.”
Projekty społeczne.
WYJĄTKOWY KALENDARZ –projekt zorganizowany dla fundacji WYJĄTKOWE SERCE. Uczestniczyłem w nim jako pomysłodawca, współorganizator, fotograf i grafik. Plan projektu powstał na początku roku 2013. Było wiele ambitnych pomysłów i zamierzeń, jednak zetknięcie z rzeczywistością i realiami prowincjonalnego miasteczka dosyć brutalnie to zweryfikowały. Fundacja ‘Wyjątkowe Serce’ zajmuje się pomocą dzieciom z autyzmem i zaburzeniami rozwoju. Efektem końcowym projektu był kalendarz na 2014 rok ze zdjęciami dzieci pokrzywdzonych przez los, z którego sprzedaży środki zostały przeznaczone na cele fundacji.
JESTEM AMAZONKĄ, JESTEM KOBIETĄ – projekt we współpracy z Olsztyńskim Klubem Amazonek. Zostałem poproszony przez pomysłodawczynię tej akcji o pomoc w organizacji i uczestniczenie jako jeden z fotografów. Celem akcji było rozpropagowanie wśród kobiet tematyki związanej z nowotworami piersi. Docelowym zadaniem miała być organizacja wystawy podczas Marszu Amazonek zorganizowanego w Olsztynie. Ostatecznie zaowocowało to nie tylko wystawą po marszu, ale i prezentacją prac w szpitalu MSWiA, który bardzo zainteresował się tą formą podejścia do profilaktyki nowotworowej wśród kobiet. Dodatkowo został wydany kalendarz na rok 2015 oraz wystawa wszystkich 12 prac w galerii Radia Olsztyn z okazji Dnia Kobiet.
MAM MARZENIE - jest to akcja, która będzie trwać do końca 2015 roku. Jej głównym celem jest prowadzenie spotkań (warsztatów) fotograficznych dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, które aktualnie przebywają na oddziałach. Kolejnym celem jest wydanie kalendarza na 2016 rok z dziećmi w strojach przedstawiających ich wymarzone przyszłe zawody. Dochód ze sprzedaży kalendarza ma być przeznaczony na spełnienie dziecięcych marzeń. Przy okazji tych działań powstanie także reportaż z życia oddziałów dziecięcych zakończony wystawą. Biorę w nim udział jako fotograf i prelegent spotkań fotograficznych.
Projekty prywatne.
MINIMAL AKT – projekt, który realizowałem prze około rok. Po wykiełkowaniu pomysłu kilkukrotnie ewoluował on w mojej głowie zanim doszło do pierwszej sesji. Wystawa, która była zwieńczeniem tego projektu miała swój wernisaż w Galerii Foyer olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Przedstawia dwadzieścia cztery prace ukazujące ciała kobiet jako formę. Jej celem było przedstawienie kobiecości w najbardziej minimalistycznym wydaniu.
______________________________________________________________________
Wieczór Kulturalny WHITE ALICE / vol.4.
CZAS 2.05.2015
MIEJSCE SKŁAD BUTELEK
ADRES ul. 11 Listopada 22, Praga, Warszawa
WSTĘP wolny !!!
GODZ 20.00
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.