ACCOR_SPONS_Miasto prawa i wielu kultur, czyli biznesowe spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim
Redakcja
04/02/2016

Piotrków Trybunalski – tam znajdziesz swój biznesowy azyl

Liczne spotkania biznesowe coraz częściej odbywają się nie w największych miastach Polski, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, a w tych nieco mniejszych – bardziej zacisznych i mniej znanych. Dzięki temu można połączyć pracę z przyjemnością i odkryć piękno polskich zakątków. Jedną z propozycji na zorganizowanie służbowego wyjazdu jest Piotrków Trybunalski – byłe miasto królewskie


Weekendowy wyjazd firmowy to przede wszystkim konferencje, spotkania i rozmowy. A co robić w wolnym czasie? Jak wykorzystać pobyt w nowym miejscu?

Wielu naszych gości przychodzi do recepcji i pyta, co mogą zobaczyć w Piotrkowie, gdzie warto się udać. Są też tacy, którzy przed wyjazdem sprawdzają atrakcje, wybierają te najbardziej interesujące i każdą wolną chwilę między spotkaniami wykorzystują na zwiedzanie. W ten sposób łatwo łączą pracę z przyjemnością – mówi recepcjonistka hotelu sieci AccorHotels.


Piotrków Trybunalski – miejsce stworzone do spotkań biznesowych

Baza hotelowa wyposażona w sale konferencyjne, bliskość Łodzi – większego ośrodka miejskiego – oraz liczne atrakcje turystyczne. Piotrków Trybunalski to świetne miejsce na zorganizowanie służbowego wyjazdu. Dziś co prawda pozostaje w cieniu Łodzi, ale wciąż jest przecież jedną z perełek województwa łódzkiego.

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw miasta, warto wybrać hotel, który nie tylko spełni oczekiwania firmy, lecz także będzie się znajdował w atrakcyjnej lokalizacji – np. Hotel Mercure Vestil należący do sieci AccorHotels. Dzięki wygodnemu położeniu w centrum umożliwi realizację wszystkich weekendowych planów.

Oto przykładowe atrakcje, które warto zobaczyć:

1. Zabytkowy rynek w Piotrkowie Trybunalskim

Zbudowany na bazie prostokąta przez lata pełnił funkcję centrum administracyjnego. Przestał odgrywać tę rolę w 2. połowie XIX wieku, kiedy rozebrano znajdujący się tam ratusz. W 1964 roku odsłonięto fundamenty budowli, których zarys aktualnie jest zaznaczony na płycie rynku. Na spacerze można również zobaczyć pamiątkową tablicę uwieczniającą 400. rocznicę powstania Trybunału Koronnego (miał swoją siedzibę właśnie w piotrkowskim ratuszu). Warto dodać, że od trybunału pochodzi drugi człon nazwy miasta.

W mieście można podziwiać także zabytkowe kamieniczki – w większości pochodzące z XIX wieku, ale odnowione (w stylu klasycystycznym) z powodu kolejnych pożarów trawiących miasto. Na kilku kamienicach umieszczono tablice poświęcone wydarzeniom historycznym i postaciom związanym z Piotrkowem.

2. Zamek sejmowy Zygmunta Starego

Piotrków Trybunalski był miastem królewskim, które zajęło szczególne miejsce w sercu Zygmunta Starego. Z tego powodu władca zlecił wybudowanie tam swojej siedziby. Nadawała się idealnie do spędzenia w niej kilku tygodni podczas obrad sejmu walnego.

Budynek istnieje do dziś i przypomina obronną wieżę mieszkalną – typ budownictwa bardzo cenionego przez niegdysiejszą szlachtę. Zamek wyróżnia się bogato zdobionymi okiennicami, co dodaje mu lekkości i wytworności.

3. Biblioteka w synagodze

Kiedyś wyznawcy judaizmu stanowili znaczną część mieszkańców miasta, żyli jednak ze wszystkimi w zgodzie i zajmowali się nie tylko handlem, lecz także kulturą oraz działalnością charytatywną. Kres temu położyła wojna, a wraz z nią najazd Niemców.

Jedna z pozostałości po tej wspólnocie to położona w okolicach zamku Wielka Synagoga, w której dzisiaj mieści się biblioteka. Na ścianie wciąż można podziwiać fresk przedstawiający tablice z dekalogiem.

Kolebka parlamentaryzmu, krajobrazy, którymi zachwycili się m.in. Andrzej Wajda, Juliusz Machulski i Filip Bajon, miejsce spotkania wielu kultur – Piotrków Trybunalski jest godny odkrycia i… pokazania.

ACCOR_SPONS_Miasto prawa i wielu kultur, czyli biznesowe spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim
ACCOR_SPONS_Miasto prawa i wielu kultur, czyli biznesowe spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.