ikona1234kobieta29
Ela Makos
17/01/2017

Skóra wrażliwa na zanieczyszczenia

Szkodliwe dla naszej cery może być nie tylko słońce, na które wystawiamy nasze ciało. To nie jedyny czynnik inicjujący u nas kolejne zmarszczki i przebarwienia. Sprzyja im również smog. W jaki sposób można się przed nim bronić?

Z wiekiem skóra traci elastyczność, pojawia się więcej zmarszczek i niedoskonałości. Oprócz naturalnego procesu starzenia się, na cerę wpływa cała lista szkodliwych czynników, które mogą ten proces przyspieszyć. Zwłaszcza zimą ich liczba rośnie. Negatywny wpływ na skórę ma m.in.: mróz, suche powietrze, ostre słońce (np. na ośnieżonym stoku), klimatyzacja, a także smog i zawarte w nim groźne toksyny.

Im niższa jest temperatura, tym więcej pojawia się szkodliwych cząsteczek. Wszystko przez wiatr, który wtedy słabnie i nie jest w stanie ich przegonić. Mikroskopijne drobiny pyłu mogą przenikać przez drogi oddechowe do krwioobiegu, wnikać we włosy, a także przedostawać się  do głębszych warstw skóry.

Skóra, która jest narażona na zanieczyszczone powietrze znacznie szybciej ulega starzeniu i jest podatna na powstawanie zmarszczek czy przebarwień. Co ciekawe, im więcej tych toksyn znajduje się w powietrzu, tym gwałtowniej nasza cera reaguje na mróz, wiatr i suche powietrze. Wtedy warto natomiast zadbać o odbudowę naturalnej, lipidowej bariery obronnej skóry. Zapobiega ona utracie nawilżenia, a także blokuje niekorzystny wpływ środowiska.

Przed smogiem można się chronić na wiele sposobów. Po pierwsze unikajmy zbyt długiego przebywania poza domem. Po przyjściu do domu, pracy lub na uczelnię przemyjmy twarz delikatnym żelem bez mydła, który nie wysuszy skóry. Możemy również przemywać skórę twarzy, szyi i dekolt płynem micelarnym, a potem ponownie nałożyć krem i ewentualnie delikatny makijaż. Warto stosować preparaty z witaminami, które mają właściwości przeciwutleniające. Witaminy C, w związku z tym, że jest rozpuszczalna w wodzie, należy szukać głównie w preparatach o lekkiej konsystencji, tonikach, mgiełkach i hydrożelach. Witamina A i E często kryje się natomiast w kremach czy emulsjach. Wszystko dlatego, że rozpuszcza się ona z kolei w tłuszczach.

Kosmetolodzy radzą także, aby w czasie największego zapylenia unikać inwazyjnych peelingów. Podrażniona i zaczerwieniona skóra jest bardziej wrażliwa na szkodliwy wpływ pyłu i może nie regenerować się właściwie. Rozwiązaniem, które wzmacnia i chroni cerę są delikatne zabiegi oczyszczające, witaminowe i nawilżające. Tego typu zabiegi wykonać można w gabinetach. Warto też pomyśleć o zabiegach, które nie tylko zregenerują skórę ale również podziałają kojąco na powstałe podrażnienia i mikro-stany zapalne, a do tego wzmocnią naturalny płaszcz lipidowy naskórka.

Czasami pomóc nam może również make-up. Kosmetolodzy radzą wybierać do makijażu kosmetyki mineralne, które zablokują część szkodliwych substancji. W połączeniu z dietą bogatą w antyoksydanty (warzywa, owoce, wielonienasycone kwasy tłuszczowe), a także sporą ilością spożywanych płynów może dać równie dobre efekty co kuracje, które będą chroniły skórę.

Źródło: Guarana PR

ikona1234kobieta29
ikona1234kobieta29

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. iggy 14/03/2017 12:21

    CytujSkomentuj

    przez te cale smogowe zagrozenie sama wpadłam na to, że cerze to konkretnie moze zaszkodzić i raczej kremy tego nie zalatwia :/ myślę o kupnie szczoteczki do twarzy, widzialam braun ma coś takiego, elektryczna, fajnie to wygląda i na pewno ogarnie mycie lepiej niż pianka czy waciki :D

  2. Weronika 23/03/2017 19:23

    CytujSkomentuj

    Mąż mi kupił Braun Face :) I już po 2 tygodniach widzę dużą poprawę:) Bez szorowania, bez podrażnień, krócej, szybciej, wygodniej, buzia czysta i wymasowana :) I nawet małe włoski nad wargami można wydepilować bo ma taką opcję, więc naprawdę warto :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.