Losy Mattia i Alice splatają się w nowej szkole. Każde z nich nosi w sobie traumę z dzieciństwa, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Obydwoje są outsiderami, padają ofiarami szkolnej przemocy, mają też problemy z akceptacją własnej cielesnością. Nowa przyjaźń nie do końca jednak rozwiązuje ich problemy.
Choć bohaterowie wiele do siebie czują, to nie potrafią wyrażać swoich emocji. Na przestrzeni lat na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Mattia i Alice są jak tytułowe liczby pierwsze – oddzielone jedyną cyfrą parzystą, która nie pozwala im złączyć się naprawdę.
„Samotność liczb pierwszych” to powieść o nieprzystawalności do świata zewnętrznego. O tym jak dwojgu ludzi trudno się porozumieć. Giordano z wielkim zrozumieniem opisuje ból i cierpienie bohaterów. Powieść trafiła na listę bestsellerów tuż po ukazaniu się na rynku i utrzymywała się na niej przez kilka miesięcy. Prawa do publikacji kupiły wydawnictwa z kilkunastu krajów, m.in. Francji, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Węgier, Serbii, Szwecji, Tajlandii i Korei. Na całym świecie rozeszło się już ponad milion pięćset egzemplarzy, choć książka została wydana dopiero w pięciu krajach. Książka ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa WAB.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.