praca1ikonanowe123
karolina
16/04/2015

Fachowiec od remontu

Lato sprzyja decyzjom o remoncie. Zwykle jednak takie przedsięwzięcia trwają dłużej, niż zakład a remontujący, pochłaniają więcej pieniędzy, niż przewiduje


Jak zabrać się do remontu, żeby przeżyć go bez większych utrudnień? Najważniejsi są fachowcy, bo to od nich zależy nowy wygląd mieszkania, domu, czy pojedynczego pomieszczenia.
Zdarzają się co prawda osoby, które są złotymi rączkami i za odnowienie mieszkania zabierają się korzystając z własnych umiejętności, doświadczenia i sprzętu, ale trzeba chyba przyznać, że takich śmiałków jest coraz mniej. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zatem znalezienie ekipy, bądź pojedynczego fachowca (w zależności od zakresu planowanych prac, ich wielkości i zasobności portfela).
Szukać można na różne sposoby. Najprościej jest skorzystać z doświadczenia osób w swoim otoczeniu. Podczas poszukiwania fachowca najlepiej sprawdza się „rozesłanie wici”, czyli pytanie wśród znajomych czy rodziny. Zwykle można od razu zweryfikować jakość tej pracy (dowiedzieć się, czy specjalista dotrzymywał terminów, czy łatwo było się do niego dodzwonić i umówić z nim na spotkanie). Można też obejrzeć to, co wykonał (podziwiać kafelki w łazience u cioci), a także dopytać, czy wystąpiły jakiekolwiek usterki (czy coś odpadło, ukruszyło się, bądź wygięło).
Usterki lepiej załatwić od razu, bo po kilku tygodniach może nas spotkać niemiła niespodzianka. Niedoróbki z listy najpopularniejszych to źle osadzone i porysowane okna oraz drzwi, źle zamontowane klamki w drzwiach, krzywo ułożone kafelki, źle wykonane fugi, problemy z odpływem wody w łazience.
Jeśli nie mamy pod ręką osób, które z remontu wyszły obronną ręką, pozostają nam ogłoszenia. Zwykle te umieszczone w internecie. W sieci znaleźć można wiele stron i forów, na których roi się od informacji o poszczególnych ekipach, o tym, zakres jakich prac wykonują poszczególni specjaliści. Ale co ważniejsze, na forach można zapytać o opinię osób, które z pomocy danego fachowca skorzystały. To daje możliwość weryfikacji, porównania cen i wybrania najbardziej korzystnej dla siebie opcji. Opinii na temat ekip można szukać na przykład na Gorum.Gazeta.pl, na stronie SzukajFachowca.pl, Remontuj.pl, TopRanking.pl, Tipy.pl, czy nawet Wizaz.pl.
Eksperci od wystroju wnętrz podkreślają, że są dwie szkoły kontaktów z fachowcami. Pierwsza to ci robotnicy, którym ufamy, wierzymy na słowo i po prostu umawiamy się na konkretne prace i wysokość zapłaty. To zazwyczaj dotyczy osób poleconych przez kogoś zaufanego. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ekipy, bądź jednego specjalisty, którego znaleźliśmy dzięki ogłoszeniu.
- Dobrze żeby taka ekipa miała swojego kierownika. Wówczas trzeba tylko z nim prowadzić ustalenia. Ważne, żeby podpisać dokładną umowę: czego dotyczą prace remontowe i jakie są to koszty. A jeśli wyjdzie coś niezaplanowanego, również warto to ująć w umowie i ustalić plan i koszty rozwiązania takich problemów budowlanych – podkreśla Małgorzata Wojtala, projektant wnętrz.
praca1ikonanowe123
praca1ikonanowe123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/01/2019 17:23

    CytujSkomentuj

    No w domu by mi się przydał remont, bo ostatni miałam z 5 lat temu i już bym coś zmieniła. Boję się wspomnianych nieprzewidzianych wydatków, o dobrą ekipę remontową też nie jest łatwo. Może faktycznie poczekamy do lata i coś wymyślimy pod kątem planu na nową wizję mieszkania

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.