Ogród zimowy to idealny sposób na powiększenie przestrzeni mieszkalnej domu oraz podwyższenie standardu nieruchomości. Taka konstrukcja nada budynkowi indywidualnego charakteru. Eleganckie, przeszklone wnętrze oraz bliskość natury sprawią, że nawet najprostsze, codzienne chwile staną się bardziej magiczne.
Rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb
Ogrody zimowe to oczywiście pomysł dla osób dysponujących wolną przestrzenią przy domu. I choć nie są rozwiązaniem tanim, to zdecydowanie tańszym niż rozbudowa, a mogą stać się dodatkową przestrzenią życia. Ba, nawet ulubionym miejscem w domu.
Oparty na konstrukcji aluminiowej lub PVC, ogród może być pokryty szkłem lub poliwęglanem. Odpowiednia izolacja termiczna ogrodu pozwala na użytkowanie pomieszczenia przez cały rok i dostosowanie go do własnych potrzeb. Choć trzeba oczywiście liczyć się z dodatkowymi kosztami ogrzewania.
Ogród zimowy powinien nie tylko spełniać wymagania użytkowe, ale także dobrze komponować się z bryłą domu i być zgodny z wymaganiami budowlanymi. Dzięki przeszklonej konstrukcji ogrodu zimowego, za dnia można cieszyć się naturalnym światłem, a nocą podziwiać gwiazdy.
Na etapie projektowania warto zdecydować, jaki efekt chcemy uzyskać – prosty minimalizm uzupełniony egzotycznymi roślinami to modny sposób na ożywienie wnętrza i spektakularne miejsce do domowego relaksu. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad funkcją, jaką ma pełnić ogród zimowy. Od tego często zależy jego usytuowanie i wybór materiałów z jakich konstrukcja będzie wykonana.
Dobre parametry kluczem do komfortu
Cechą wyróżniającą ogrody zimowe jest duża liczba przeszkleń, które wypełniają profile. Dlatego warto wybrać materiały, które poza zachwycającym wyglądem konstrukcji zapewnią odpowiednią temperaturę we wnętrzu, ochronę przed nadmiernym promieniowaniem i przede wszystkim komfort użytkowania.
Nie ma nic lepszego niż relaksujący wieczór w przytulnym wnętrzu pod rozgwieżdżonym niebem lub śniadanie z rodziną z pięknym widokiem przy pełnym porannym świetle. Przeznaczenie i wystrój ogrodu zimowego ogranicza jedynie nasza wyobraźnia, dlatego ważne jest skoncentrowanie się na warunkach technicznych, by móc w pełni cieszyć się korzyściami z przeszklonego pomieszczenia.
Magiczne miejsce wsparte solidnym rozwiązaniem
Niezależnie od pogody za oknem dobrze przygotowany ogród zagwarantuje nam optymalne warunki do pracy, zabawy i wypoczynku we wnętrzu. Duże przeszklenia, eleganckie dodatki, czy ramy w oryginalnej kolorystyce – to klucz do ponadczasowej elegancji w połączeniu z niezwykłą wytrzymałością.
Warto zapoznać się także z szeroką ofertą żaluzji, rolet i osłon, które wzmocnią izolacyjność cieplną przeszkleń w naszym ogrodzie zimowym. Możliwość zacienienia wnętrza w upalny dzień lub zwiększenia prywatności wieczorem jest ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas projektowania ogrodu zimowego.
Letni klimat przez cały rok
Zima zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy śnieg nie będzie przeszkodą dla właścicieli zimowych ogrodów, którzy w domowym zaciszu będą mogli rozkoszować się wspomnieniami lata. Pokój dzienny, jadalnia, salon czy urokliwy zakątek pełen egzotycznej zieleni, to tylko niektóre z propozycji, których możemy skorzystać. Ciekawym pomysłem jest również stworzenie z zimowego ogrodu biura, pokoju zabaw dla najmłodszych czy urządzenie azylu do czytania książek. Niech letnia aura ogrodów zimowych wypełnia nasz dom przez cały rok!
Źródło: Gut PR
CytujSkomentuj
No niestety brak warunków na takie cudo ale jakże miło popatrzeć na takie piękne miejsce <3 balkon mam normalny, niezamykany szybami a tak to bym taki ładny kącik bym sobie wtedy chętnie urządziła. Póki co – miło popatrzeć
CytujSkomentuj
Niezależnie od ogrodu nie wyobrażam sobie przebywania tam bez dobrego siedziska https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-bujane-101.html