Pomoże nam w tym projektant wnętrz i ogrodów, właściciel pracowni architektonicznej Nowa – Forma, Jarosław Jończyk. Oto garść przydatnych porad specjalisty:
· Pierwszym podstawowym krokiem jest uporządkowanie przestrzeni wokół nas, żeby stworzyć bazę do dalszych działań. Niemal zawsze kiedy spotykam się z pytaniem co można zrobić w danej przestrzeni korzystam właśnie z tej prostej dewizy.
· Kolejną niezwykle istotną kwestią jest dobór dodatków i odpowiednich dekoracji. Nazywam je słodkimi grzeszkami, które zawsze wprawiają nas w dobry nastrój. Warto pamiętać o elementach kojarzących się ze świątecznym nastrojem. Miłym akcentem wiosny jest trochę zapomniana rzeżucha, na której w dzieciństwie układaliśmy kolorowe jajka.
· Nie zapominajmy o wazonach na naszych stołach. Wiosna to znakomity czas na zakup ciętych kwiatów cebulkowych, które w tym okresie są najpiękniejsze. Żonkile, tulipany, stokrotki, gałązki wierzby lub forsycji przyniesione z niedzielnego spaceru, na pewno wprowadzą nas w wyśmienity nastrój
· Kolory wiosny to żółty, zielony, biały i turkusowy. Są to barwy symbolizujące nowe, budzące się z zimowego snu życie. Żółty obrus na stole lub żółte serwetki w zielone grochy na białym obrusie, także przybliżą nas do wiosennego nastroju, który zapewne już niebawem odczujemy w parku czy ogrodzie.
· Wszystkim fanom dużych zmian polecam pomalowanie ścian na delikatne, jasne kolory tj. biały, kremowy, różowy lub lawendowy. Można także zakupić wiosenną tapetę z motywami kwiatowymi, albo inspirowaną orientalnymi wzorami. Miłym akcentem mogą być także naklejki ścienne, które w prosty i szybki sposób przyczynią się do „rozkwitu” wnętrza naszego mieszkania.
· Polecam także zmianę dekoracji okiennych, firan, zasłon oraz pokrowców na poduszki, gdyż każdy najmniejszy element może dodać kolorytu i nowego spojrzenia na wnętrze, w którym mieszkamy, pracujemy, bawimy się itp. Zależy nam zatem, żeby było wyjątkowe, abyśmy mogli poczuć się w nim komfortowo.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.