Mamy rozwiązanie – urokliwy i przepiękny pałac, gdzie królują stylowe wnętrza, pyszna kuchnia, cisza, spokój i totalny relaks – Pałac Osowa Sień!
Choć skromna wioska liczy zaledwie 1000 mieszkańców, Osowa Sień ma barwną historię pełną pasji, intryg, a czasem nawet dramatów. To, co działo się tu na przełomie dziesięcioleci, stało się inspiracją dla wielu autorów, którzy wiele rozdziałów w swoich opowieściach zadedykowali jej tajemnicom tej urokliwej miejscowości. Jednak dla niedoinformowanego podróżnika, miniaturowa Osowa Sień jest tylko drobinką, która znika z widoku w mgnieniu oka. W przeważającej części protestancka społeczność wiejska położona w otchłani Zachodniej Polski, nic zatem dziwnego, że łatwo jest pominąć jej 700-letnią historię, gdyż wydaje się, że nie może ona mieć dla nas nic fascynującego. A jednak!
Bardziej zaintrygowani goście w szybkim czasie dowiedzą się o bogatej przeszłości tej małej osady. Mała wioska otoczona pastwiskami na trasie do Wschowy (trzy kilometry od pałacu) była kiedyś miejscem zawziętych bitew w Wielkiej Wojnie Północnej pomiędzy siłami Piotra Aleksiejewicza z Rosji i Augusta II z Saksonii-Polski-Litwy. W odległości zaledwie kilka minut od byłych pól bitewnych znajduje się wcześniej wytyczona granica, która niegdyś była Niemsko-Polską – z czasów wojny. Pozostała wartownia z tamtej wojny została przekształcona w nowoczesne pomieszczenia mieszkalne.
Bliżej Wschowy znajduje się peron, na którym uchodźcy podczas II wojny światowej – siostry Halina i Teresa – wysiadły z pociągu z Warszawy, jak opisuje to powieść Das Dienerzimmer. Żyjąc z przymusowej pracy zostały wkrótce przemycone do pokojów naszego zamku. Pomoc w ucieczce – chociaż trudna w wykonaniu – pomogła im przetrwać wojnę.
Wydarzenia historyczne z biegiem czasu zacierają się – ale gdyby ściany mogły mówić… Jakież historie miałyby do opowiedzenia! Na szczęście w naszym przypadku ostatni niemieccy właściciele ziemscy mieli w rodzinie pisarkę Ruth von Brandenstein i jej córkę, Leonie Ossowski. Obie autorki znane z ciekawej twórczości opisują pasję, intrygę i rozpacz tej ziemi, ludzi i miejsca, które nazywały domem. Pałac w Osowej Sieni został zainspirowany kolekcją tych książek.
Zapraszamy do odkrywania każdego apartamentu poprzez opowiadania, które ukazują żywą historię.
Wybierz jedną z dobrze wyposażonych 30 i 40 m kw. (320-430 ft²) kwater, z których każda ma drewniane podłogi z szerokich desek, podgrzewane płytki łazienkowe, aneks kuchenny i wygodny salon. Każdego ranka śniadanie serwowane jest w zamkowym saloniku z oknami wychodzącymi na ogród. W leniwe dni goście mogą zdecydować się na koszyki śniadaniowe zamówione z wyprzedzeniem i dostarczone rano pod drzwi sypialni.
W aneksie kuchennym znajduje się spiżarnia z kawą i herbatą, zastawa stołowa i lodówka. A w salonie – duży telewizor Smart TV z płaskim ekranem usytuowany nad pluszową sofą to idealny zestaw do relaksu. Łazienki zaś stworzone zostały z myślą o luksusie i wygodzie, wykończone naturalnymi materiałami. Drewniane belki-attyki uzupełniają niezwykłe przestrzenie, a importowane marmur i kamień pokrywają ich powierzchnie. Wyposażone zarówno w wannę z hydromasażem, jak i duży prysznic – poranne rutyny stają się u nas przyjemnością.
Zapraszamy Was w nasze pałacowe progi i obiecujemy, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!
O szczegóły pobytów pytajcie w Pałacu Osowa Sień, namiary po kliknięciu w ten LINK.
CytujSkomentuj
Ale tu pieknie, prawdziwy pałac. Ciekawe czy straszy choć na pewno miejsce ma swoją jakąś niesamowitą historię. Ja lubię zwiedzać, więc chetnie bym tam zawitała na choćby jakiś weekend w miłym towarzystwie albo i samodzielnie – na pewno jest tam przepięknie i można naładować akumulatory