Bezpłatne treningi slow joggingu
Od 31 sierpnia do 26 października organizowane są bezpłatne zajęcia slow joggingu. Każdy może wziąć udział w treningu, niezależnie od poziomu zaawansowania. Pierwszy trening już w najbliższą niedzielę – 31 sierpnia, a kolejne w każdą niedzielę, aż do 26 października. Zbiórka – godz. 17:00 przy siedzibie Radia Trójka – Program 3 Polskiego Radia – Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7.
Partnerem treningów jest marka Sante.
Treningi prowadzą: Mateusz Jasiński oraz Anna Sierpowska.
Jak sugeruje nazwa, slow jogging to bieganie w trybie bardzo wolnym. To właściwie truchtanie w tempie znacznie wolniejszym niż większość z nas to sobie wyobraża. Przybył do nas z Japonii, z kraju, w którym bardzo dużą uwagę przywiązuje się do zdrowego trybu życia i stawia na minimalizm. Do uprawiania slow joggingu nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, jedynie chęci, żeby wyjść i poruszać się na świeżym powietrzu.
Bezpłatne treningi slow joggingu
Od 31 sierpnia do 26 października organizowane są bezpłatne zajęcia slow joggingu. Każdy może wziąć udział w treningu, niezależnie od poziomu zaawansowania. Pierwszy trening już w najbliższą niedzielę – 31 sierpnia, a kolejne w każdą niedzielę, aż do 26 października.
Zbiórka – godz. 17:00 przy siedzibie Radia Trójka – Program 3 Polskiego Radia – Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7.
Partnerem treningów jest marka Sante.
Treningi prowadzą: Mateusz Jasiński oraz Anna Sierpowska.
Kilka zasad slow joggingu
Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad i już jesteśmy gotowi do startu!
Po pierwsze… Tempo z uśmiechem
Biegamy tempem naprawdę wolnym, umożliwiającym swobodną konwersację bez uczucia zmęczenia czy przyspieszonego oddechu. Często oznacza to, że będziemy wyprzedzani przez zdziwionych spacerowiczów, ponieważ przeciętna prędkość Slow Joggingu początkujących to 4-5 km/h, czyli wolniej niż wielu z nas przemieszcza się piechotą.
Po drugie… Lądujemy na śródstopiu
Większość z nas nieświadomie ląduje na pięcie, zwłaszcza gdy używamy tradycyjnego obuwia do biegania z grubą podeszwą, mającą pełnić funkcję amortyzującą. Przy Slow Joggingu powinniśmy jednak lądować naturalnie, a więc na śródstopiu, miękko, wykorzystując naturalne sprężyny w naszych stopach. Długość jednego kroku powinna stanowić zaledwie 1/3 długości typowego kroku przy lądowaniu na pięcie. Nie mylmy tego jednak z bieganiem na palcach – by zrozumieć dokładnie o jaki ruch chodzi spróbujmy pobiec boso, w tył lub podskakiwać, a później biec starając się lądować w tym samym punkcie stopy.
Po trzecie… Sylwetka
Podbródek lekko skierowany ku górze, wyprostowana sylwetka i linia wzroku na wysokości horyzontu sprzyjają naturalnemu ruchowi ciała i powinny być naszą podstawą przy Slow Joggingu. Nasze stopy natomiast poruszają się po dwóch równoległych torach.
Po czwarte… Oddech
Organizm w automatyczny sposób dostosowuje oddech do wykonywanej czynności więc i przy Slow Joggingu nie potrzeba nam żadnej szczególnej techniki. Otwórzmy lekko usta i zdajmy się na naturę.
Po piąte… 30-60 min dziennie
Próbujmy truchtać docelowo 30-60 minut dziennie. Tym, którym trudno wygospodarować czas, polecamy zacząć od 10 minut, 3 razy dziennie.
Więcej informacji na temat slow joggingu:
http://www.ovostudio.pl/slow-jogging-bieganie-specjalnie/
http://www.slowjogging.pl/
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.