leszekstaneksesja
Gościem programu "Znani-nam nieznani" był m.in. Leszek Stanek/fot. Nikodem Szymański
Dagna Starowieyska
01/07/2013

Znani czy nieznani?

19 czerwca w warszawskim klubie Foksal XVIII odbył się jubileusz cyklu wywiadów „Znani – nam nieznani” zorganizowany z okazji emisji setnego wywiadu w ramach tego cyklu. Autor wywiadów rozmawiał z Mężczyznami EksMagazynu, m.in. Jackiem Bilczyńskim i Leszkiem Stankiem

W wydarzeniu wzięło udział wiele znanych osób – dotychczasowych rozmówców Michała Misiorka, a także tych, z którymi rozmowy są planowane w niedalekiej przyszłości. Wśród gości znaleźli się m.in. Magdalena Schejbal, Marika, Tomasz Ciachorowski, Anna Szarek, Artur Chamski, Ramona Rey, Mateusz Banasiuk czy Andżelika Piechowiak.

Gospodarzami wieczoru byli Anna Prus oraz Damian Urbańczyk. W trakcie jubileuszu odbył się także specjalny recital kilkorga z gości cyklu „Znani – nam nieznani”. Na scenie wystąpili: Agata Załęcka, Agata Nizińska, Leszek Stanek, Magdalena Tul oraz Sabina Jeszka. W trakcie afterpaty natomiast na scenie pojawił się Madox oraz Frenchy.

Podczas tego wydarzenia zostały przyznane również złote statuetki dla laureatów plebiscytu na najciekawszy wywiad zdaniem użytkowników portalu Wiadomosci24.pl. Wśród nagrodzonych znalazły się: Klaudia Halejcio, Marika oraz Ilona Felicjańska.

„Znani – nam nieznani” to autorski cykl video-wywiadów Michała Misiorka realizowany przez niego obywatelsko od października 2011 we współpracy z największym w kraju portalem dziennikarstwa obywatelskiego – Wiadomosci24.pl, na którym publikowane są też wywiady.

Gośćmi cyklu są znani Polacy związani z szeroko pojętym światem kultury i show-biznesu – aktorzy, muzycy, reżyserzy, choreografowie, tancerze, sportowcy, projektanci mody. Do tej pory w ramach cyklu „Znani – nam nieznani” zostało przeprowadzonych sto rozmów – m.in. z Małgorzatą Rozenek, Joanną Moro, Maciejem Musiałem, Natalią Lesz, Beatą Sadowską, Łukaszem Zagrobelnym, Katarzyną Pakosińską, Alicją Węgorzewską, Olgą Bończyk, Katarzyną Skrzynecką, Katarzyną Sokołowską, Robertem Gonerą, Mariuszem Czerkawskim, Julią Kamińską, Rafałem Maserakiem czy Anną Głogowską.

- Zależało mi na tym, by nie kopiować żadnego z istniejących formatów i stworzyć coś, czego, moim zdaniem, brakuje na polskim rynku medialnym. Uważam, że za dużo mówi się o życiu prywatnym sławnych osób, a za mało o ich pracy zawodowej czy ścieżce kariery. Wydaje nam się, że wiemy wszystko o gwiazdach, a często okazuje się, że to tylko pozory, bo nasza wiedza głównie opiera się na plotkach i tym, co gdzieś zasłyszymy. Jednym zdaniem: znani – nam nieznani. W związku z tym postawiłem sobie za cel, by prezentować znane osoby przez pryzmat ich pracy, działalności i osiągnięć. Zadaję swoim gościom pytania, których pewnie nigdy nie usłyszą, bo „to się nie sprzeda”. Mam nadzieję, że dzięki moim wywiadom znani będą doceniani za swoją pracę i przekonam Polaków, że dorobek artystyczny jest bardziej interesujący niż plotki – wyjaśnia ideę cyklu wywiadów „Znani – nam nieznani” prowadzący i pomysłodawca Michał Misiorek.

Cykl „Znani – nam nieznani” można śledzić na portalu Wiadomosci24.pl oraz na oficjalnym kanale YouTube (www.youtube.com/znaninamnieznani).

***Michał Misiorek to dwudziestojednolatek pochodzący ze Zdzieszowic – małego miasta na Opolszczyźnie. Jako nastolatek zorganizował dwie duże akcje charytatywne na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu – najpierw „Być radosnym”, a później „Zdzieszowice Karaoke Show”. Jego działalność społeczna była wielokrotnie doceniania – został wybrany przez słuchaczy Radia BIS w 2007 roku „Nieprzeciętnym” (zdobywając 80% głosów i będąc najmłodszym nominowanym w historii plebiscytu), dwa lata później wybrano go „Działaczem obywatelskim roku” i zdobył III nagrodę w konkursie „Barwy wolontariatu”. W wieku szesnastu lat przeprowadził się do Wrocławia, by tam kontynuować naukę w obecnie najlepszym liceum w kraju (wg rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej), czyli Liceum Ogólnokształcącym nr XIV we Wrocławiu. Dalej kontynuował przygodę z wolontariatem – przede wszystkim jako wolontariusz Fundacji Mam Marzenie. Oprócz tego rozwijał się również na innych polach – zdobył III miejsce
w plebiscycie „Dziennikarz obywatelski”, otrzymał prestiżową Yale Book Award, a także został laureatem Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Był również współorganizatorem cyklu „Czternastka Miejscem Spotkań i Dyskusji”, w ramach którego prowadził spotkania, m.in.
z Marcinem Mellerem, Beatą Tadlą czy Patricią Kazadi. W 2011 roku rozpoczął studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i wtedy też zaczął realizację swojego autorskiego cyklu wywiadów „Znani – nam nieznani”, w ramach którego nagrał już sto rozmów ze znanymi Polakami. Od sierpnia 2012 jest również managerem projektanta mody PLICHa. W czerwcu 2013 dołączył do grona felietonistów magazynu „Gentleman”, dla którego będzie pisał o kulisach polskiego show-biznesu.

leszekstaneksesja
leszekstaneksesja

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.