Dopisała nie tylko frekwencja ale i pogoda. Na warsztatach pozowały zjawiskowe, rudowłose modelki: Justyna Tobolska i Paula Poznysz. W listopadzie zadebiutuje Julita Krajewska. Za stylizacje odpowiadała Anna Kaszkowiak ‘Absentia’ która dodatkowo zajęła się wizażem. Warto dodać, że Anna jest założycielką warszawskiej pracowni Veil. www.veil.pl Specjalizuje się w tworzeniu unikatowych nakryć głowy. Ponadto wykonuje ręcznie ozdoby do włosów i niebanalne dodatki w stylu: retro, gothic, victorian.
www.facebook.com/pages/Veilpl/169771066414964?fref=ts
Ponadto modelki pozowały w niezwykłych kreacjach od Małgorzaty Motas. Wrocławska projektantka w swojej pracy łączy znajomość trendów z doskonałym warsztatem konstrukcji i kroju. Strukturalne, misterne rękodzieło, artystyczne techniki farbowania i filcowanie traktuje jako elementy układanki z której tworzy unikatowe i pełne klasy projekty. www.facebook.com/GosiaMotasFashionDesigner?fref=ts
Przez cały pobyt uczestnicy warsztatów zakwaterowani byli w hotelu Płock, a więc w samym sercu miasta. Sesje zdjęciowe odbywały się w wyjątkowo atrakcyjnych miejscach związanych z zabytkową architekturą m.in.: na terenie klasztoru mariawitów, w parku katedralnym na Wzgórzu Tumskim, w Muzeum Secesji i nad brzegiem Wisły. W samym środku warsztatów odbył się wieczór kulturalny. Uczestnicy warsztatów mieli okazję spróbować specjałów ‘Browaru Tumskiego’ Ponadto pojawił się gość Marcin Szadkowki. Działacz kulturalny, fotograf i bloger. Członek zarządu Płockiej Grupy Fotograficznej (PGF) www.pgfplock.pl Marcin przedstawił zalety zrzeszania się w konkretne grupy związane z branżą fotograficzną. Całość wystąpienia dopełniła prezentacja audio-wizualna przedstawiająca imprezy fotograficzne związane z Płockiem. Oryginalnym gościem wieczoru był Kamil ‘Braz’ Ziółkowski. Raper, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny i grafik. Opowiedział z czym młodzi twórcy muszą się zmagać, przybliżył swój świat muzyczny i pokazał tworzone przez siebie teledyski. Rozmów kuluarowych i dyskusji nie było końca. Wieczór upłynął wszystkim w twórczej i ciepłej atmosferze.
Fot. Amelia Beata Papierowska
Fot. Krystian Forberger, Roman Ziaja
Fot. Zbigniew Waćkowski
Anna Kaszkowiak ABSENTIA, fot. Paweł Śmiałek
Fot. Andrzej Praga
Kamil ‘Braz’ Ziółkowski, fot. Adrian Bugajny
Marcin Szadkowski, fot. Skibek
Aktualności
9.11.2013 (SOBOTA)
Będziemy fotografować modelki kreacjach Małgorzaty Motas na terenie kompleksu klasztorno-katedralnego Mariawitów. Następnie starym parkiem przejdziemy do bazyliki katedralnej na Wzgórzu Tumskim.
Katedra mariawicka w Płocku. Mariawici nazywają ją często potocznie świątynią lub katedrą, bowiem jest to jedyna mariawicka katedra w całej Polsce i najważniejsza świątynia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Katedra położona jest w samym centrum Płocka, na skarpie ok. 400 metrów od brzegu Wisły. Wokół obiektu znajduje się ogród oraz rozległy park. Za Świątynię Miłosierdzia i Miłości uważa się nie tylko budynek kościelny, ale i przyległe do niego zabudowania klasztorne, kurialne i seminaryjne.
więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%85tynia_Mi%C5%82osierdzia_i_Mi%C5%82o%C5%9Bci_w_P%C5%82ocku
Bazylika katedralna, Zamek Książąt Mazowieckich i Wzgórze Tumskie. Sercem Płocka jest wysoki brzeg Wisły, nazywany Wzgórzem Tumskim. Roztacza się stąd wspaniały widok na szeroką dolinę Wisły. Jednak piękne widoki to zaledwie tło dla zgromadzonych w tym miejscu zabytków. Nad skarpą górują czerwone wieże Zamku Książąt Mazowieckich. Zamek, wzniesiony w XIV w., był w późniejszych wiekach wielokrotnie przebudowywany. W XVI w. przejęli go benedyktyni, którzy zbudowali tu kościół i klasztor. Po II wojnie światowej w zrekonstruowanym zamku pomieszczono zbiory Muzeum Mazowieckiego.Wzgórze Tumskie odegrało w historii Polski wyjątkową rolę. U podnóża zamku odkryto ślady kamiennej budowli, w której najprawdopodobniej w 1085 r. przyszedł na świat Bolesław Krzywousty.
Stojącą obok katedrę wzniesiono w XII w. a w następnych latach wielokrotnie przebudowywano. Na początku XX w. Stefan Szyller przywrócił jej XVI-wieczny wygląd. Świątynia ma gotyckie wieże, szczyty i oszkarpowanie oraz renesansową kopułę z latarnią. W Kaplicy Królewskiej spoczywają Władysław Herman i Bolesław Krzywousty oraz liczni książęta mazowieccy i płoccy.
więcej: http://www.plock.eu/pl/wzgorze_tumskie_oraz_dawny_zamek.html
10.11.2013 (NIEDZIELA)
Kolejny dzień warsztatów spędzimy w Muzeum Mazowieckim. Nasze modelki będą pozować w stylizacjach i nakryciach głowy Anny Kaszkowiak ‘Absentii’ Po sesji we wnętrzach muzealnych (jeśli pogoda na to pozwoli) druga część zdjęć odbędzie się na plaży nad brzegiem Wisły.
Muzeum Mazowieckie w Płocku słynie nie tylko z bardzo bogatych zbiorów Secesji w Europie. Jest ozdobą jednej z najstarszych ulic w Płocku, ulicy Tumskiej. To najstarsze polskie muzeum powstałe z inicjatywy społecznej w 1821 roku. Jest to muzeum wielodziałowe, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, archeologiczne, etnograficzne. Muzeum Mazowieckie w Płocku często nazywane jest: „Muzeum secesji” ze względu na największą ekspozycję poświęconą sztuce secesji. Muzeum mieści się przy głównej, uznawanej za salon miasta ulicy Tumskiej.
więcej: http://www.muzeumplock.art.pl/index.php
http://www.turystykaplock.eu/atrakcja/15-muzeum-mazowieckie.html
White Alice
kontakt: alice_white@poczta.fm
oficjalna strona: http://www.warsztatyfoto.eu
aktualności na Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129?fref=ts
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.