„Chciałem zrobić przedstawienie, które przede wszystkim podsumuje moje dotychczasowe doświadczenia z Szekspirem, ale również moją pracę nad słowem” – mówi reżyser Krzysztof Jasiński. W jego nowym odczytaniu Szekspira odkryciem stają się inkarnacje literackiego bohatera, który powraca na kartach kolejnych dramatów – odmieniony, obarczony uczynkami poprzedniego życia. W innym ciele, pod innym imieniem, odgrywa kolejną rolę w niekończącym się ciągu żywotów.
„Bohaterowie u Szekspira, podobnie w naszym spektaklu, często występują parami. Mówimy Hamlet, od razu pojawia się Ofelia, mówimy Romeo, pojawia się Julia, przy Makbecie zawsze – Lady Makbet, przy Otellu – Desdemona” – dodaje reżyser. W teatrze, niczym w magicznym kotle czarownicy, losy bohaterów mieszają się, oni sami przechodzą szereg przeobrażeń, by ukazać się na scenie w kolejnych wcieleniach. Idea transformacji zakłada ruch ku coraz doskonalszemu wcieleniu dobra – lub zła. Zagadką pozostaje, w która stronę podążą bohaterowie Szekspira.
W obsadzie zobaczymy całą plejadę aktorów Rodziny STU. W postać Prospera na zmianę będą się wcielać Jerzy Trela i Andrzej Róg. Tytułowe Wiedźmy to postacie zarówno żeńskie, jak i męskie. W dublujących się obsadach zagrają: Urszula Grabowska-Ochalik, Paulina Kondrak, Radosław Krzyżowski, Dorota Kuduk, Krzysztof Kwiatkowski, Grzegorz Mielczarek, Agata Myśliwiec-Grząślewicz, Krzysztof Pluskota, Joanna Pocica, Beata Rybotycka, Dariusz Starczewski, Marcin Zacharzewski oraz Krzysztof Zawadzki.
Najbardziej widowiskowym elementów przedstawienia są animacje stworzone przez studio PLANKTON. Julia na spowitym bluszczem balkonie, wychodzące z tła czarownice, czy lejące się z kielicha wino, to tylko niektóre elementy zbudowanego przez studio magicznego świata. Autorem scenografii jest Justyna Łagowska, a muzyki Piotr Grząślewicz i Marcin Hilarowicz. Mecenasami spektaklu są: TAURON Polska Energia S.A. oraz Instal Kraków S.A.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.