Historia punkowego zespołu feministycznego Żelazne Waginy jest pretekstem do opowieści o kobietach, rozdartych między tradycyjnymi rolami a punkową naturą, która każe im co roku jechać w szaloną trasę koncertową i tworzyć nowe piosenki – komentarz do współczesnej Polski.
Po pierwszej płycie „500 zeta”, która rozeszła się jak się świeże bułeczki, Żelazne Waginy wracają z nowym materiałem. Odnaleziona w antykwariacie płyta winylowa pierwszego światowego feministycznego zespołu punkowego, w skład którego wchodziła Maria Curie-Skłodowska, Aleksandra Piłsudska i inne ikony polskiego ruchu kobiecego, staje się inspiracją do nagrania drugiej płyty Żelaznych Wagin – „Cześć i chwała bohaterkom”.
W piosenki zostają wplecione nagrania polityków, biznesmenów i biskupów, pozyskane w ramach pracy wywiadowczej. Aby sprofesjonalizować produkcję dziewczyny zatrudniają managerkę – byłą prezydent Warszawy HGW – i jadą w pełną zwrotów akcji trasę po Polsce.
Ścigane przez Duszpasterza hipsterów i służby specjalne trafiają na Festiwal Piosenki Reżimowej do Hardkorowa, kręcą dla TVP pilota serialu „Królowe królów” o pierwszych żonach Mieszka, odwiedzają klasztor sióstr Opętanek i przenoszą się w czasie do laboratorium chemiczno-dźwiękowego Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie przeobrażają się w superbohaterki…
Rusz w szaloną trasę koncertową z Żelaznymi Waginami! Start trasy i warszawska premiera materiału z nowej płyty 9 i 10.05 o godz. 20.00. w Małej Warszawie (dawna Fabryka Trzciny) ul. Otwocka 14, Warszawa.
Premierze towarzyszyć będzie wernisaż memów autorki plakatu i wizualizacji – Marty Frej.
Źródło: materiały prasowe
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.