Wojenna konieczność rezygnacji z noszenia pończoch w lecie stała się teraz powszechnym zwyczajem. Jesienią noszono gabardynowy płaszcz, zimą ciężkie palto na watolinie. Kapelusze i rękawiczki traktowano jako „burżuazyjne przeżytki”.
Podobnie traktowano modę zachodnią. Komunizm walczył z modą, bo „szła z Zachodu”. Walczył z nią skutecznie. Toteż tylko niektóre środowiska starały się wyglądać modnie: artyści, studenci, literaci, aktorzy. Bycie modnym nierzadko oznaczało formę publicznej walki z systemem.
Do kobiet, które z pewnością wyglądały odmiennie na polskich ulicach, ba miały także „kolorową” osobowość należała Hanna Bielicka. Ona sama i jej kapelusze mocno „odstawały” od propagowanej estetyki tamtych czasów. Komunizm próbował przecież „odseksualizować” obraz kobiety.
Agnieszka Jelonkiewicz, konsultantka wizerunku, historyk sztuki, ekspert z dress code’u. Jedna z bohaterek książki „Sukces jest kobietą! Piękna twarz biznesu”. Szkoli Zarząd i naczelne kierownictwo firm z profesjonalnej autoprezentacji i etykiety w biznesie. Przygotowuje wizerunek medialny ekspertów i rzeczników prasowych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla młodzieży i grona pedagogicznego. Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz www.twoj-wizerunek.com, FB Akademia Stylu Agnieszki Jelonkiewicz: www.facebook.com/AkademiaStyluAgnieszkiJelonkiewicz
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.