kobieta_ikona_1234
Ela Makos
14/04/2016

Zdobimy swoje ciało

Tatuaże stanowią coraz popularniejszy sposób na ozdobienie swojego ciała. Wokół nich nadal krąży jeszcze wiele legend. Czas rozwiać kilka z nich!

O tym, że posiadaczy tatuaży jest coraz więcej świadczy między innymi fakt, że ma go już co dziesiąty mieszkaniec naszego kraju od 15. do 50. roku życia. Nie oznacza to jednak, że tylko tylu mamy fanów tych zdobień. Co trzeci Polak chciałby mieć tatuaż, a to może świadczyć o tym, że tatuaże stają się coraz popularniejsze. Tak też wynika z najświeższych badań.

Jedną z wielu kwestii, o których warto wiedzieć po zrobieniu sobie tatuażu jest fakt, że naskórek naruszony podczas zabiegu regeneruje się w ciągu 28 dni. Naskórek składa się z wielu warstw, ale dla procesu odbudowy kluczowa jest podstawowa, inaczej zwana rozrodczą, w której powstają nowe komórki. Jeżeli chodzi jednak o sam obrzęk ranionej skóry to znika on zazwyczaj już w ciągu pierwszej doby. Natomiast podrażniony naskórek złuszczy się w ciągu kilku dni.

Warto pamiętać o tym, że tatuaż mimo wszystko jest formą modyfikacji ciała. Do skóry właściwej zostaje bowiem wprowadzony tusz i na trwałe zmienia uprzednio zawarty tam pigment. Z technicznego punktu widzenia podczas zabiegu maszynka do tatuażu przebija warstwy naskórka i kotwiczy pigment. Taka ingerencja może skutkować krwawieniem w przypadku bardzo delikatnych mikronaczynek. Żeby temu zapobiegać spożywaj pokarmy bogate w rutynę – związek ten poprawia przepływ krwi w mikronaczyniach i sprawia, że są aż tak delikatne. Rutyna jest najbardziej powszechnym flawonoidem i występuje między innymi w cytrusach, cebuli, pomidorach, marchwi, batatach, jagodach i winogronach. Zalecana dzienna dawka to 12 mg, którą dostarczysz organizmowi zjadając na przykład 50 dag wiśni.

Pieprzyki, szczególnie te wystające, nie mogą być tatuowane. Natomiast piegi i blizny zazwyczaj nie stanowią żadnego przeciwwskazania do zabiegu, jednak są to kwestie indywidualne. Dlaczego kolor tatuażu może się różnić u poszczególnych ludzi? Wszystko zależy bowiem od koloru i gęstości skóry. Stąd też u jednych tatuaż może wyjść zupełnie czarny, a u innych szaro-niebieski. Ostateczny wynik to kwestia indywidualnych preferencji ciała i reakcji obronnej organizmu.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

kobieta_ikona_1234
kobieta_ikona_1234

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.