seksikonanew123.6
Edyta Nowicka
12/07/2016

Wargi sromowe do korekty

Korekta warg sromowych to nie tylko sposób na spełnienie swoich wydumanych zachcianek. Mimo, że niektórzy nadal w ten sposób interpretują ten zabieg to jest on idealnym rozwiązaniem problemów wielu kobiet

Labioplastyka, bo tak nazywa się korekta warg sromowych mniejszych, polega na chirurgicznym wymodelowaniu tkanek wspomnianych warg sromowych. Zabieg ten nie wymaga od pań długiego pobytu w szpitalu i jeśli wszystko przebiega zgodnie z założeniami to jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu korekty może ona wrócić do domu. Potem pacjentka musi się jedynie zgłosić na kontrolną zmianę opatrunku. Kto może zostać poddany takiemu zabiegowi?

- Zazwyczaj wskazanie do zabiegu jest wtedy, kiedy wargi sromowe mniejsze są na tyle przerośnięte, że utrudniają kobiecie funkcjonowanie. Bywają nawet na tyle duże, że wystają z bielizny. Podczas spacerów, pływania czy jazdy na rowerze dochodzi więc do otwarć, podrażnień i zakażeń, które mogą prowadzić do dużo poważniejszych skutków. Mam tu na myśli leukoplakię (zmianę przedrakową) lub nawet w ostateczności raka sromu - mówi lekarz medycyny estetycznej dr Urszula Brumer.

Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego też nie należy się obawiać bólu. Całość odbywa się natomiast w ciągu jednej wizyty i trwa mniej więcej godzinę. Regeneracja nie następuje jednak od razu, mimo, że efekty widoczne są zaraz po wykonaniu korekty. Szwy zdejmowane są po tygodniu od momentu wykonania zabiegu. Regeneracja i powrót do aktywności, zarówno tej sportowej jak i seksualnej, możliwy jest natomiast po 3-4 tygodniach. Zdecydowanym plusem jest jednak to, że rezultaty są stałe, a zabieg nie musi być odnawiany.

Korekta warg sromowych nie może być jednak wykonywana u kobiet w ciąży, karmiących piersią czy borykających się z poważnymi chorobami immunologicznymi lub ogólnoustrojowymi. Poddając się zabiegowi nie należy się natomiast obawiać powikłań.

- Bardzo często pacjentki obawiają się, że labioplastyka naruszy cieniutkie struktury czuciowe warg sromowych. A to sprawi, że po zabiegu nie będą mogły w pełni odczuwać satysfakcji seksualnej. Nic bardziej mylnego. Chirurgiczne cięcia przeprowadzane są z dala od struktur czuciowych, bez obawy o ich uszkodzenie – dodaje dr Brumer.

Minusem może być jednak niewielki dyskomfort w pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu, chodzi tu przede wszystkim o pieczenie lub ból. Dlatego też w tych pierwszych dniach najlepiej jest unikać wymagających treningów czy też  współżycia. Pomocny jest również częsty prysznic, stosowanie preparatów do higieny intymnej, a także noszenie wkładek higienicznych, które chronią przed otarciami.

Źródło: Media Kobiet

seksikonanew123.6
seksikonanew123.6

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.