Ewelina Smoktunowicz, psycholog z sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, w ramach grantu uzyskanego w konkursie Preludium z Narodowego Centrum Nauki postanowiła sprawdzić, czy zasoby naszego partnera mają wpływ na to, jak sobie radzimy ze stresem w pracy.
„Dotychczasowe badania pokazują, że pomyślne funkcjonowanie w miejscu zatrudnienia zależy od tego, czy mamy wsparcie od przełożonych lub czy otrzymujemy informację zwrotną na temat jakości wykonywanych obowiązków. Jednak większość z nas żyje w dwóch sferach: w pracy i w domu. Każda z nich wiąże się z innymi wymaganiami i jest też źródłem innego kapitału społecznego” – poinformowano w komunikacie SWPS.
„Chcemy zbadać, czy na przykład taka cecha jak optymizm czy przekonanie, że jest się w stanie poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami u jednego z partnerów przyczynia się do lepszego funkcjonowania w domu i w pracy drugiego partnera – mówi Smoktunowicz. – Jeśli nasze założenia potwierdzą się i zasoby, które mają swoje źródło w domu lub w partnerze okażą się równie istotne, co te związane z pracą, będzie to stanowić podstawę dla projektowania nowych interwencji w organizacjach” – dodaje.
PAP – Nauka w Polsce
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.