Od ukazania się „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej mija właśnie 40 lat. W czasie, gdy nikt w Polsce nie myślał jeszcze o tym, aby w ogóle korzystać z intenetu stanowiła ona istną skarbnicę wiedzy, a młodzi ludzie z zapartym tchem i w tajemnicy przed rodzicami zdobywali informacje na temat kontaktów seksualnych oraz budowania relacji z drugim człowiekiem. Od tego momentu społeczeństwo uległo wielu przeobrażeniom. Zmieniła się jego obyczajowość, ale nadal sporo jest jeszcze do zrobienia. Szczególnie jeżeli chodzi o promocję zdrowia i edukację seksualną Polaków.
Mając w pamięci wspomnianą publikację firma IQS przeprowadziła sondaż dotyczący m.in. przeżywania prawdziwej miłości przez mieszkańców naszego kraju. Do przeżycia prawdziwej miłości przyznało się 69% badanych. Są jednak pewne różnice między płciami: do przeżycia takiego uczucia przyznaje się 74% kobiet i 65% mężczyzn. Prof. Zbigniew Izdebski, który przygotował raport „Wybrane aspekty obyczajowości seksualnej Polaków” mówi jednak, że nie jest łatwo rozstrzygnąć czy różnice te wynikają z tego, że kobiety mają więcej szczęścia czy też z tego, iż inaczej postrzegają to uczucie.
Przeżycie prawdziwej miłości nie oznacza natomiast, że partnerzy, którzy jej doświadczyli będą ze sobą do końca życia. 44% Polek i Polaków nadal jest w związku z partnerem lub partnerką, z którą przeżyło prawdziwą miłość. Co czwarty badany twierdzi jednak, że rozstał się z osobą, z którą doznał takiej miłości i jest już w innym związku.
Mężczyźni zupełnie inaczej niż kobiety opiniują przeżywane przez panie orgazmy. Blisko 45% Polek potwierdza, że kobiety podczas stosunków seksualnych udają orgazm. Podobne zdanie na ten temat ma natomiast 29% panów. Wygląda zatem na to, że to udawanie wychodzi kobietom naprawdę dobrze.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.