andkrzywy
fot. materiały prasowe
Ela Makos
29/07/2016

Andrzej Krzywy w kolejnej akcji charytatywnej

Andrzej Krzywy z zespołu De Mono pomiędzy koncertami chętnie bierze udział w różnych projektach charytatywnych. Tym razem zaangażował się w spot STOP NIEDOŻYWIENIU i zdradził tajemnicę z dzieciństwa

Droga na scenę nie zawsze jest usłana różami. Wie o tym Andrzej Krzywy, który pomimo osiągniętego sukcesu, ciągle wraca pamięcią do lat dzieciństwa i nie zapomina o tych młodych osobach, które tak jak kiedyś on, potrzebują pomocy.

Często bierzesz udział w akcjach charytatywnych. Dlaczego?

Brałem udział w wielu projektach. Między innymi dla fundacji Polsat, TVN, Jolanty Kwaśniewskiej na rzecz chorych dzieci. Co roku graliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Napisałem piosenkę – hymn dla fundacji Synapsis. Zaśpiewałem ją wspólnie z autystyczną dziewczynką. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie pomagać. Pomagam bo mogę i chcę. Jestem wrażliwym człowiekiem, szczególnie wyczulonym na problemy dzieci.

Udział w spocie STOP NIEDOŻYWIENIU był dla Ciebie…

Symbolicznym powrotem na warszawski Służewiec, gdzie mieszkałem z rodzicami i trójką rodzeństwa. Beztroskie dzieciństwo przerwała śmierć naszego taty. Mimo starań mamy, która pracowała od świtu do nocy, w domu zrobiło się bardzo biednie… Poznałem smak głodu. Wiem, czym jest niedożywienie. Na szczęście, dzięki temu, że zawsze mogliśmy na siebie liczyć, dawaliśmy sobie wsparcie, dom rodzinny wspominam jako ciepły i pełen miłości.

Czy uważasz, że polskie społeczeństwo wie, czym jest niedożywienie i jakie są jego oznaki?

Myślę, że nie. Niedożywione dziecko kojarzy się głównie z patologią, niechlujnym ubiorem, przesadną chudością. Tymczasem wcale tak nie jest i o tym też mówi spot STOP NIEDOŻYWIENIU. Niedożywiony może być dobrze ubrany grubasek, który namiętnie zjada chemiczne przekąski, popijając je kolorowymi napojami gazowanymi. Niedożywienie oznacza niedostarczanie młodemu organizmowi wartości odżywczych. Bywa, że nie mamy pojęcia, że dziecko w naszym otoczeniu może cierpieć z tego powodu. Ten spot mówi nam, jak zaobserwować oznaki niedożywienia.

Jesteś ambasadorem kampanii Jem Drugie Śniadanie…

Tak. Z dwóch powodów. Sam zawsze jem drugie śniadanie i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Jest to zarówno dla mnie i całej mojej rodziny najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wszyscy nosimy swoje pudełka – śniadaniówki. Mamy świadomość, ile ta niepozorna, codziennie zjadana kanapka daje nam korzyści. Drugi powód – realna pomoc jaką kampania Jem Drugie Śniadanie niesie dzieciom z najuboższych rodzin. Tym, które nie mogą liczyć na domowe drugie śniadanie. Dzięki wspólnej inicjatywie z Pajacykiem, Jem Drugie Śniadanie sfinansowało w ubiegłym roku 15 600 posiłków w szkołach całej Polski.

Źródło: Zaza Media

andkrzywy
andkrzywy

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.