podaruj wigilie
Redakcja
19/12/2018

Jak wiele znaczy wspólna wigilia

Przed Świętami śpieszymy się, nie nadążamy z przygotowaniami, ale przede wszystkim mamy dla kogo to robić. Jak byśmy się czuli, gdyby nie było komu kupić prezentu, dla kogo ugotować, z kim połamać się opłatkiem? Tacy ludzie są, a my możemy rozjaśnić im Boże Narodzenie!

Dla większości z nas wigilia to wyjątkowy wieczór, na który czekamy cały rok. Może być fit, ale wcale nie musi, nie o to w niej chodzi. To czas serdeczności, ciepła i bliskości, a jednym z jego symboli jest wspólne kolędowanie w rodzinnym gronie.

Jednak są wśród nas osoby, dla których „Cicha noc” w wigilię brzmi zupełnie inaczej. Skomponowana jest z przejmujących dźwięków samotności: powtarzalnego tykania zegara czy przytłumionego brzdękania świątecznej zastawy stołowej. Zastawy dla jednej osoby. Czasami ciszę łata grający w tle telewizor, ale częściej to niestety odgłosy sąsiadów za ścianą, do których przyjechała rodzina.

Tak wcale nie musi być. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich co roku organizuje doskonałą akcję, w której zaprasza samotne osoby do wspólnego przeżywania Świąt. Dla każdego jest nie tylko wieczerza, nie tylko upominek rzeczowy, ale przede wszystkim towarzystwo, rozmowa, wspólne spędzenie czasu, kolędy, życzenia – wszystko to, co czyni Boże Narodzenie wyjątkowym okresem.

Logistycznie to jednak niemałe wyzwanie. Chodzi o organizację wieczerzy dla ok. 300 osób w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Dlatego mali bracia proszą o wsparcie. Za 50 zł można pokryć koszt transportu, posiłków oraz prezentu dla jednej potrzebującej tego osoby.

Dlatego gorąco zachęcamy do wpłaty, której w łatwy sposób można dokonać poprzez stronę internetową akcji PodarujWigilie.pl. Jeśli wolisz to zrobić bezpośrednio z własnego konta, zostawiamy dane stowarzyszenia, które jest organizacją pożytku publicznego. Wielkiego pożytku!

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich | KRS: 0000160750
Nr rachunku: 83 1600 1462 1818 9539 9000 0002

podaruj wigilie
podaruj wigilie

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 19/12/2018 15:54

    CytujSkomentuj

    Niedawno dopiero poznałam Stowarzyszenie mali bracia Ubogich – wykonują wspaniałą pracę i widać w niej ogrom serca i prawdziwe zrozumienie dla osób starszych. Moja ukochana babcia zmarła prawie rok temu, miała prawie 95 lat i do końca byliśmy przy niej. To pierwsze Świeta bez niej. Zawsze siedziała jak królowa na początku stołu. Nie mam już żadnego z dziadków dlatego chętnie wesprę taką inicjatywę

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.