Wiele ekip remontowych widząc, że ma do czynienia z kobietą, może poczuć się nieco luźniej. Panie często w ogóle nie myślą o kwestiach istotnych w takich sytuacjach. Dobra komunikacja i umiejętność wypowiedzenia swoich oczekiwań to podstawa owocnej współpracy.
Gdy zaczynasz szukać dobrego fachowca zazwyczaj pytasz swoich znajomych i rodzinę o kogoś zaufanego i sprawdzonego. Dzięki takiej rekomendacji mamy możliwość zapoznania się oraz zweryfikowania tego, co już zrobił fachowiec. Warto też poczytać na forach internetowych kogo polecają inni. Nie zaszkodzi dodatkowo sprawdzić, jakie ceny za konkretne prace są typowe w okolicy, w której będzie prowadzony remont.
Zanim ekipa remontowa zabierze się do racy warto omówić z nimi szczegóły całego remontu. Po pierwsze przedstawiajmy swoje wizje i słuchajmy, co ma nam do powiedzenia fachowiec. Z pewnością lepiej zna się on na wykonywaniu takich rzeczy i będzie potrafił znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu uda się stworzyć idealną przestrzeń. Ważne jest jednak to, aby wprost mówić o swoich potrzebach. Dobrze jest przy okazji określić jaka ma być nasza rola przy remoncie. Czy będziemy odpowiedzialni za zakup materiału, za pomoc czy też w ogóle nie musimy się niczym przejmować. Podstawą jest też ustalenie kosztów remontu, daty rozpoczęcia pracy oraz jej zakończenia. Co jednak ważne, tę wymianę zdań warto spisać, wydrukować w dwóch egzemplarzach albo wysłać mailem do fachowca i mieć podstawę do ewentualnych rozliczeń w razie, gdy coś będzie znacznie odbiegało od normy. Taki ruch daje możliwość wspólnej weryfikacji założeń.
Jeśli okaże się np., że zrobienie zakupów jest po naszej stronie to warto wyposażyć się dodatkowo w listę pytań, które będziemy mogli zadać sprzedawcy, aby przywieźć możliwie jak najlepsze i sprawdzające się w praktyce rzeczy.
Bardzo istotny jest też moment zakończenia całego remontu należy dokładnie przyjrzeć się efektom pracy fachowców. Gdy coś będzie źle zrobione to powinniśmy od razu reagować i weryfikować ewentualne odstępstwa od umowy. Nie odbierajmy całego remontu zbyt pochopnie. Spokojnie rozejrzyjmy się po wszystkich możliwych kątach i dopiero potem podejmijmy decyzję o zatwierdzeniu całego remontu. Rozliczmy się natomiast, gdy okaże się, że wszystko zostało przeprowadzone tak jak należy.
Źródło: 38PR & Content Communication
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.