Zima to bardzo trudny okres dla naszych włosów. Każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie dość, że często skazujemy je na suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, to jeszcze fundujemy im ciągłe zmiany temperatur. A do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć codzienne zabiegi – lokowanie, prostowanie i stylizowanie. Zimą bardzo często łapiemy przeziębienia, które również mają ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Nie dziwmy się więc, że prezentują się one niezbyt pięknie – są suche, pozbawione blasku i nie dają się ułożyć.
Specjaliści z Hair LAB Klinika Włosów radzą jak zadbać o włosy po zimie:
- Zafunduj swoim włosom kompres. Kompres to specjalna maseczka, którą możesz wykonać samodzielnie w domu; kompres nakłada się na włosy między pierwszym a drugim myciem.
Kompres piwno-jajeczny składa się z jednego jajka i z 50ml piwa jasnego. Maź rozprowadzamy na włosach, okrywamy je szczelnie ręcznikiem, a następnie płuczemy po około 20 minutach. Kompres oliwkowo-jajeczny składa się z 8-10 łyżek oliwy z oliwek i z soku z całej cytryny. Mieszankę nakładamy na włosy i trzymamy pod ręcznikiem przez około godzinę. Potem spłukujemy.
- Odśwież naturalnie kolor! Do jasnych włosów zaleca się napary z lipy, zaś do ciemnych z rzepy albo pokrzywy. Takie napary są wykonane wyłącznie z naturalnych składników, więc nie tylko odżywiają kolor, ale także wzmacniają włosy.
- Nadaj swoim włosom blask! Poleca się stosowanie mieszanek ziołowych. Możesz zakupić je w każdej aptece albo sklepie zielarskim. Kuracja trwa około miesiąca.
- W wyjątkowych wypadkach, tj. gdy włosy są wyjątkowo przesuszone po ziemie zaleca się jednak wizytę w klinice albo salonie – zauważa Izabela Szymczak, ekspert od pielęgnacji włosów z Kliniki Hair LAB – W klinice czy też salonie stosuje się specjalne preparaty, które normalnie nie są dostępne w sklepach. Zawierają one składniki, które pozwalają na szybką i trwałą odnowę włosów.
Piękne włosy to także właściwa dieta. Witamina A, która wpływa na wzmocnienie i odbudowę włosów znajduje się w papryce, szpinaku, morelach, jajach, mleku, serach, mięsie. Witamina C wzmacnia i wpływa na odbudowę włosów. Jej źródłem są: cytryny, truskawki, porzeczki, ananas, banany, pomarańcza, pomidory, brokuły. Witaminę E, która również wzmacnia i odbudowuje włosy znajdziemy w oleju słonecznikowym, oliwie z oliwek, margarynie, migdałach, rybach, szpinaku, papryce i ryżu. Na wzrost włosa i jego powłokę ochronną pozytywny wpływ ma witamina B. Znajdziemy ją w ziemniakach, wieprzowinie, wątróbce, ziarnach dyni, fasoli i sezamie.
CytujSkomentuj
Mi się wydaje niestety że po ciąży mi strasznie włosy poleciały. To chyba prawda co się mówi – że dziecko niestety „wyciąga”. Mój ukochany syneczek, obecnie już prawie 21-letni ma włosy po dziadkach chyba – raczej więc nie wyłysieje ani nie osiwieje, bo dziadek po 60-tce nadal ma ciemne włosy i jest ich duuużo . Taka to kurczę niesprawiedliwość . Z artykułu wynika, że muszę więcej migdałów jeść i papryki – i tak bardzo lubię, ale teraz będę jadła jeszcze chętniej.