kobieta_przyciete
Materiały prasowe firmy 3-Helisa
Kalina Samek
03/12/2015

Co z tym kolagenem?

Człowiek w siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Kolejne trzydzieści procent naszego ciała to różne substancje organiczne, z których najliczniejszą jest kolagen – podstawowe białko budulcowe kości, ścięgien, chrząstek, zębów, a przede wszystkim skóry

Starzenie można opisać właściwie jako proces stopniowego ubywania kolagenu z ciała, z naszej skóry, która wraz z utratą kolagenu traci elastyczność i młody wygląd. Do dwudziestego piątego roku życia kolagen jest produkowany przez organizm w stopniu wystarczającym do naturalnej regeneracji skóry. Do tego wieku stosowanie kolagenu w profilaktyce nie jest konieczne co nie oznacza, że kolagen w ogóle nie służy młodym ludziom. Cera trądzikowa, naczynkowa, pourazowa lub poparzona doskonale regeneruje się podczas terapii kolagenowej.

Najlepszą i najprostszą metodą uzupełniania kolagenu jest jego bezpośrednie dostarczanie z zewnątrz. Nie każdy jednak produkt kosmetyczny posiada wystarczającą ilość kolagenu, aby faktycznie odczuć działanie przeciwstarzeniowe. Kolagen to białko będące podstawowym materiałem budulcowym naszej skóry. Odpowiada za zatrzymywanie w skórze wody oraz jej elastyczność i sprężystość. Stąd jego doskonałe właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe.

Preparaty kolagenowe różnią się między sobą formą zastosowanego kolagenu, ale również jego jakością, czystością i procentową zawartością w kosmetyku. Przy wyborze tego typu preparatu, tak jak każdego kosmetyku, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Oprócz wspomnianej jakości bardzo ważne jest zestawienie składników aktywnych. Kolagen jest bardzo chimeryczną substancją i cała sztuka polega na tym, aby wykluczyć możliwość jego interakcji z pozostałymi składnikami receptury. Dobry kosmetyk musi pielęgnować skórę kompleksowo, więc warto, aby w tym „towarzystwie” znalazły się witaminy, wysokiej jakości oleje, ekstrakty roślinne, itp. najlepiej w formie mikrokapsułkowanej, gdyż ta gwarantuje ich wysoką jakość.

Wyniki badań aparaturowych przeprowadzonych w renomowanych laboratoriach kosmetologicznych dowodzą:  wysokiej jakości kolagen redukuje zmarszczki nawet o 20 proc. już po czterech tygodniach stosowania.

- W preparatach kolagenowych nie powinno się stosować sztucznych barwników, silnych konserwantów i kompozycji zapachowych, które są w wielu przypadkach powodem alergii lub rozpadu kolagenu – mówią przedstawiciele firmy 3-Helisa, zajmującej się produkcją kosmetyków z kolagenem. – Konsumentkom czasami przeszkadza ograniczony termin przydatności lub brak kompozycji zapachowych, ale po prostu preparaty kolagenowe należy traktować bardziej jak preparaty o właściwościach leczniczych niż zwykłe kosmetyki – dodają specjaliści.

Warto też wiedzieć, że kosmetyki z długimi terminami ważności bazują na bardzo silnych konserwantach, które z reguły nie są obojętne, zwłaszcza dla wrażliwej skóry. Ze względów bezpieczeństwa ważne są również nowoczesne metody aplikacji kosmetyku (z dozownikami i specjalnymi odpowietrzaczami, zapobiegającymi dostawaniu się powietrza do środka). W ten sposób nie dochodzi do zepsucia kosmetyku kolagenowego po sięganiu do słoiczka palcem.

kobieta_przyciete
kobieta_przyciete

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.