Depilacja pastą cukrową to stara metoda usuwania zbędnego owłosienia, popularna przede wszystkim w krajach Dalekiego Wschodu. W Polsce obecna od zaledwie kilku lat stopniowo zyskuje na popularności.
Zgodnie z kierunkiem włosa
Sama pasta cukrowa to nic innego jak roztopiony cukier, trochę wody oraz dodatki w postaci olejków eterycznych, np. lawendy i cytryny. Nakładana na ciało pasta cukrowa powinna mieć temperaturę pokojową, dlatego najpierw trzeba ją ogrzać. Masę należy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i tak też zrywać. Tutaj właśnie tkwi różnica pomiędzy depilacją woskiem, a depilacją cukrową. Ta woskowa odbywa się pod włos.
Do zalet cukrowania należy zaliczyć też możliwość zastosowania go nawet na ledwo widocznych włoskach, o długości 1-2 mm, czy delikatnym meszku. Nie trzeba czekać, aż włos trochę podrośnie. Istota depilacji pastą cukrową polega na tym, że masa depilująca przykleja się bezpośrednio do włosa, a nie do skóry. Delikatność zabiegu sprawia, że wykonuje się go najczęściej w celu usunięcia włosków z miejsc najbardziej wrażliwych, tj. okolic bikini, pach, oraz wąsika wokół ust. Depilacja cukrem niemal całkowicie eliminuje ryzyko wrastania włosa, a efekt gładkiej skóry może się utrzymać nawet do czterech tygodni po zabiegu.
Dla wrażliwych
Odrastające włoski są delikatniejsze i jaśniejsze niż te, które rosną po goleniu np. maszynką. Taką metodę usuwania zbędnego owłosienia poleca się szczególnie osobom z bardzo wrażliwą skórą i mało odpornym na ból. Depilacja cukrem jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem pękających naczyń na nogach. Do wad depilacji cukrowej niewątpliwie należy jej cena, która zbliżona jest do kwoty jaką trzeba wydać na depilację tradycyjnym woskiem. Dobra wiadomość jest taka, że depilację pastą cukrową można wykonać też w domu. Kubełek gotowej pasty cukrowej, to wydatek ok. 40 zł. Zbryloną wewnątrz pojemnika pastę należy najpierw rozgrzać (np. wkładając pojemnik z pastą cukrową do gorącej wody), a potem samemu wykonać depilację. Przeciwwskazania to łuszczyca, choroby zakaźne skóry, poparzenie słoneczne.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.