Technik i rodzajów masażu jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie nawet wymienić. Łączy je natomiast fakt, że usprawniają przepływ krwi i limfy w naczyniach, a także pobudzają układ nerwowy. Dzięki temu mięśnie są lepiej dotlenione, metabolizm przyspiesza, organizm łatwiej usuwa toksyny a skóra staje się jędrniejsza i lepiej odżywiona. Co ciekawe, masaż oddziałuje też na te sfery funkcjonowania organizmu, z którymi wydaje się w ogóle nie mieć związku. Jak się okazuje, usprawnia on m.in. pracę płuc. Co więcej, może także poprawiać trawienie i wspomagać filtracyjną czynność nerek.
Nie bez znaczenia jest również sytuacja i otoczenie, które towarzyszą masażowi. Warto zadbać o to, by warunki były sprzyjające i odpowiadały naszym upodobaniom. Ważne jest więc, by w gabinecie lub pokoju zabieg uzupełniała miła dla ucha muzyka, przyjemny zapach i odpowiednie oświetlenie. Wszystko to pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennym stresie, oderwać się od natłoku zajęć i męczących myśli.
Aby masaż miał działanie pobudzające powinny towarzyszyć mu naturalne wyciągi z szałwii, róży i jaśminu rozpuszczone w oleju z pestek winogron pobudzą receptory skóry a także pozostawią ją gładką i elastyczną. Masaż to doskonałe rozwiązanie, aby rozładować nagromadzony stres i zregenerować siły. Skutecznie odprężenie i dodaje energii. Jego nieocenione działanie pozwoli cieszyć się nam na nowo z pracy, jak i zwykłych codziennych drobnostek.
CytujSkomentuj
Oj, już bardzo długo nie byłam na żadnym masażu a niestety, bardzo by się przydał. I z bajerami typu olejki i delikatna muzyka to niestety tak jest, że póki ciało nie boli to jest to właśnie czas na masaż – potem zostaje już masaż mniej miły a bardziej bolesny, jeśli zaniedbamy własne i jedyne ciało. Dlatego warto zająć się tym profilaktycznie, a nie pod kątem masażu rehabilitacyjnego.