Według badań problem cellulitu dotyka od 80 do nawet 95 proc. kobiet po 25. roku życia. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które przejawia się charakterystyczną strukturą, przypominającą skórkę pomarańczy. Chociaż z problemem tym zmaga się większość kobiet na całym świecie, niewiele z nas wie, jak powstaje cellulit, dlaczego powstaje oraz jak go skutecznie unikać i zwalczać.
Narodziny kłopotliwej skórki
Magdalena Walkiewicz, wykładowca przedmiotów kosmetycznych: – Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele: zła dieta, brak ruchu, uwarunkowania genetyczne czy gospodarka hormonalna. Rzadko powoduje go tylko jedna z nich. Do tej pory uważano, że jest to problem związany z okresem menopauzy lub otyłością, jednak ostatnie badania pokazują, że dotyka on kobiety niezależnie od wieku i kondycji. Naukowcy doszli do wniosku, że winne są przede wszystkim geny, które
w połączeniu z innymi czynnikami, doprowadzają naszą skórę do struktury pomarańczy. Na cellulit szczególnie niekorzystnie wpływa także palenie papierosów, ponieważ zawarta w nich nikotyna zwęża naczynia krwionośne, a to spowalnia proces spalania tłuszczu. Szkodliwe są także gorące kąpiele oraz noszenie zbyt obcisłych ubrań.
Z cellulitem można wygrać
Zdrowy tryb życia czyli zbilansowana dieta oraz ruch czasem nie wystarczą. Warto regularnie stosować zabiegi pielęgnacyjne, zaczynając od kremów antycellulitowych oraz szczotek do masażu podczas kąpieli. Można również wybrać się do specjalistycznego gabinetu, gdzie doradzą nam, jaki zabieg antycellulitowy wybrać. Najskuteczniejszą terapią będzie połączenie działania kosmetyków oraz leków z zabiegami kosmetycznymi takimi jak: drenaż limfatyczny, masaż aparatem podciśnieniowym, mezoterapia, czy ozonoterapia.
Władysław Fedejko, ekspert marki HoMedics w Polsce: – Skutecznym, a jednocześnie przyjemnym sposobem walki z nierównościami skóry jest masaż antycellulitowy. Polega on na intensywnym ugniataniu i oklepywaniu obszarów dotkniętych cellulitem. Poprawia ukrwienie i wzmacnia strukturę skóry, ujędrnia ją i zmniejsza symptomy „skórki pomarańczowej”. Istnieją na rynku masażery do ciała, które dzięki specjalnym końcówkom doskonale nadają się do masażu antycellulitowego. Ich zaletą jest to, że są łatwe w użyciu i lekkie, ale wykonują intensywny i głęboki masaż.
Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli zdecydujemy się na kosmetyczny zabieg likwidujący skórkę pomarańczową, nie oznacza to, że możemy spokojnie porzucić zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja w uprawianiu sportu, stosowaniu zdrowej diety i regularnej pielęgnacji skóry.
Domowe sposoby antycellulitowe
Cellulit to bardzo powszechny problem dlatego warto poznać domowe sposoby jego zwalczanie. Jest kilka sprawdzonych przepisów na domowe maseczki i peelingi, które ujędrnią i wygładzą skórę. – Na cellulit dobrze działa kofeina, dlatego peeling kawowy to doskonałe rozwiązanie. Dodając parzoną kawę z solą i cynamonem do żelu do ciała i oliwki uzyskujemy doskonały peeling ujędrniający – radzi Magdalena Walkiewicz.
Możemy przygotować także maseczkę aloesową, ze zmiażdżonych liści aloesu i mąki ziemniaczanej. Po wymieszaniu składników nakładamy ją na odpowiednie miejsce i przykrywamy folią na ok. 30 min. Po takich zabiegach warto intensywnie wymasować miejsca z cellulitem. Taki zestaw domowych sposobów na cellulit na pewno pomoże nam w regularnej walce z nierównościami. Dzięki temu, wiosną i latem, będziemy dumnie prezentować swoje gładkie ciało.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.