Zdrowy oddech
Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg upiększający, fot.: materiały prasowe/DER MED
Anna Chodacka
02/08/2012

Wszystko o mikrodermabrazji

Można stosować ją seriami lub ograniczyć się do jednego zabiegu przed wielkim wyjściem. Na końcowy rezultat trzeba poczekać kilka tygodni, ale warto

Mikrodermabrazja jest uniwersalnym zabiegiem polecanym na defekty kosmetyczne, fotostarzenie, płytkie zmarszczki, rozszerzone pory, zaskórniki, płytkie blizny potrądzikowe, wiotką skórę czy nadmierne rogowacenie. Szczególne wskazania: cera tłusta oraz mieszana.

Uniwersalna i bezbolesna

Mikrodermabrazja należy do gatunku zabiegów bezbolesnych i pozbawiona efektów ubocznych, które możliwe są jedynie w przypadku niewykwalifikowanych osób. Wówczas, powikłania są podobne do tych, po nieprawidłowo wykonanym peelingu chemicznym. Po wykonaniu zabiegu można po prostu wyjść z salonu i wrócić do codziennego funkcjonowania.

A jak przebiega mikorodermabrazja? Podczas zabiegu zostaje utworzone podciśnienie za pomocą próżni, która uruchamia strumień kryształków diamentu. Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, ścierając w ten sposób martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Dla każdego używana jest sterylna jednorazowa końcówka, która zapewnia właściwy standard higieny podczas zabiegu.

Podczas usuwaniu naskórka z górnych warstw skóry, dochodzi do intensywnego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje warstwa po warstwie. Proces ten stymuluje produkcję kolagenu i regenerację, dzięki temu skóra staje się gładsza, elastyczniejsza, jaśniejsza i świeższa, już po jednym zabiegu.Ponadto następuje zwężenie porów, zmniejszenie łojotoku, spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek, a także poprawa kolorytu skóry i rozjaśnienie przebarwień.

Skóra po zabiegu jest delikatniejsza i wrażliwsza, dlatego istotna jest jej pielęgnacja. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry po zabiegu i w trakcie wykonywania serii. Po mikrodermabrazji poleca się przemywanie twarzy rano i wieczorem, przegotowaną wodą. Skóra będzie wtedy mniej narażona na infekcje. Jeśli zdecydujemy się na serię zabiegów to zaleca się od 2 do 10 zabiegów w odstępach 7-14 dni pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Diamentowa i korundowa

Wyróżniamy dwa typy mikrodermabrazji: korundową (obecnie ten typ stosuje się rzadziej) i diamentową. Zdania co do skuteczności obu typów zabiegu są podzielone. Uważa się, że mikrodermabrazja korundowa dociera do głębszych warstw naskórka, ale ma też pewien defekt: drobinki korundu drażnią skórę co powoduje dyskomfort i działa bardziej drażniąco na skórę niż zabieg wykonywany głowicą diamentową.

W mikrodermabrazji korundowej materiałem ściernym jest korund, czyli tlenek glinu, najtwardszy po diamencie minerał występujący w naturze. W kontrolowany sposób, za pomocą dyszy jest nakierowywany na skórę, w którą uderza, złuszczając ją.  W mikrodermabrazji diamentowej następuje polerowanie skóry końcówkami z warstw z naturalnego diamentu i usuwanie startego naskórka pod ciśnieniem.

Zdrowy oddech
Zdrowy oddech

Komentarze Dodaj komentarz (3)

  1. Nadia 23/08/2010 07:12

    CytujSkomentuj

    Odkąd pojawiła się mikrodermobrazja, zabieg oczyszczania twarzy jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. A co najważniejsze wychodzę stamtąd jak człowiek, a nie jak wcześniej z pouciskaną i podrażnioną skórą. Po 3 regularnych zabiegach naprawdę widać różnicę…

  2. Lena 30/08/2010 13:46

    CytujSkomentuj

    Uważam podobnie jak Nadia.

  3. Magda121 16/12/2013 21:06

    CytujSkomentuj

    Nie jest to zabieg tani, ponieważ pojedynczy zabieg kosztuje od 120 do 250 złotych. Źródło -http://www.nowauroda.pl/mikrodermabrazja

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.