Droga na stoły
Kanapkę, jaką znamy dzisiaj, wymyślił hrabia John Montagu. Co ciekawe, jej angielska nazwa wywodzi się od położonego na południowym-wschodzie Wielkiej Brytanii angielskiego miasteczka, w którym mieszkał ów hrabia Sandwich. Z kolei polskie słowo „kanapka” ma pochodzić od francuskiego „canapé”, które oznacza zarówno kanapę, jak i kanapkę. Podobno Francuzi nazwali ją tak jak mebel, ponieważ gdy układano na bułce plastry szynki, to skojarzyły się im z poduszkami leżącymi na sofie.
Kariera kanapki
Kanapki stały się szczególnie popularne po wynalezieniu chleba krojonego, który zaczęto sprzedawać w piekarniach na przełomie XIX i XX wieku. Dziś trudno sobie wyobrazić codzienną dietę bez kanapki. To uniwersalny przysmak, który daje wiele możliwości „aranżacji” i co ważne, można go szybko zrobić i zabrać ze sobą w dowolne miejsce, do którego się udajemy.
Podstawą dobrej kanapki jest odpowiednie pieczywo. Ogromny wybór chlebów dostępnych na rynku spowodował, że nie zawsze ten wybór jest prosty. Dlatego wybierając chleb, warto przyjrzeć się mu uważnie, chociażby pod kątem informacji zamieszczonych na etykiecie.
Śniadanie z chlebem Żytniak
Chleb żytni Żytniak, to propozycja dla zwolenników pieczywa żytniego na zakwasie. Żytniak to pełnowartościowy produkt, który łączy tradycyjny, polski smak żytniego chleba z nowoczesną recepturą i technologią wypieku. Chleb Żytniak zawiera wiele wysokiej jakości składników, nie ma w nim natomiast substancji konserwujących, ani wzmacniaczy smaku. Został opracowany zgodnie z filozofią czystej etykiety – nie zawiera zbędnych E dodatków.
Zaletą Żytniaka jest także jego różnorodność. Chociaż podstawą receptury jest mąka żytnia oraz zakwas żytni, to można dodawać do niego wiele różnych dodatków takich jak nasiona czy suszone owoce. Dzięki temu za każdym razem uzyskujemy nieco inny smak chleba.
Przepis na dobre śniadania
Kanapka z chleba żytniego*: chleb Żytniak 150 g, masło extra 10 g, chuda wędlina z drobiu 50 g, sałatka z ogórka zielonego, rzodkiewki i cebuli, herbata lub kawa
Kolacja z chlebem ProBody
Chleb Probody to jeden z niewielu chlebów dostępnych na rynku, którego oryginalna receptura sprawia, że bez wyrzutów sumienia można go spożywać na kolację. ProBody charakteryzuje się obniżoną zawartością węglowodanów (w porównaniu z pieczywem mieszanym z ziarnami) oraz wysoką zawartością białka i błonnika pokarmowego. Dzięki temu bez większych obaw mogą sobie na niego pozwolić osoby preferujące popularne diety typu low-carb.
ProBody to idealny składnik niskowęglowodanowego sposobu odżywiania się i innych porównywalnych planów żywienia. Dobrze sprawdza się także w uzupełnieniu diety diabetyków. ProBody to produkt typu clean label. Nie zawiera substancji konserwujących, polepszaczy i wzmacniaczy smaku. To naprawdę smaczny chleb, niezwykle długo zachowujący świeżość.
Przepis na smaczną kolację:
Kanapka z chlebem ProBody**: chleb ProBody 120 g, masło extra 10 g, ser mozarella 50 g, pomidor 150 g, bazylia świeża, oliwa, sól i pieprz, herbata
*,**przepis na kanapkę z chleba Żytniak oraz z chleba ProBody to propozycja zaprzyjaźnionej Pani dietetyk.
CytujSkomentuj
Sama sobie mogę pogratulować czytania na noc o jedzeniu haha. Pysznie ten chlebek wygląda, naprawdę bardzo apetycznie. To pewnie też dobrze zrobione zdjęcia produktu, ale mimo że jeszcze nie jadłam, to na pewno spróbuję bo artykuł mnie zachęcił.