Odpowiada Maciej Brożko – instruktor spadochronowy AFF, pilot tandemowy, instruktor w szkole spadochronowej SKYLIVE, który wykonał 4300 skoków ze spadochronem.
Aby rozpocząć szkolenie spadochronowe lub wykonać skok tandemowy z instruktorem nie trzeba spełnić specjalnych wymogów, przeciwwskazań jest naprawdę niewiele. Dyskwalifikują jedynie poważne choroby, np. epilepsja, poważne choroby serca, układu krążenia i zbyt duża waga (pow. 110kg). Skoki tandemowe z instruktorem mogą wykonywać nawet osoby niepełnosprawne o dużym stopniu niepełnosprawności, np. z porażeniem czterokończynowym. Aby rozpocząć samodzielne skoki na kursie spadochronowym należy przejść proste badania lekarskie w wyznaczonych ośrodkach medycznych oraz szkolenie teoretyczne. Po szkoleniu teoretycznym, które trwa ok 14 godzin można wykonać pierwszy skok, który z reguły jest wykonywany z wysokości 4000m w asyście dwóch instruktorów. Średnio po pierwszych dwóch skokach z dwoma instruktorami do końca kursu skacze się już z jednym instruktorem.
CytujSkomentuj
OMG!!! Nieeee z jednej strony coś mnie ciągnie, z drugiej bym skoczyła. Ale jednak minusy są większe niż potencjalna radość ze skoku. W końcu jednak bywa że ludzie giną. Może na 50-tkę
CytujSkomentuj
Chyba bym sie posikala ze strachu.
Napewno nie skocze, jest tyle roznych sportow i przyjemnosci ze to chyba dla ekstremalnych gosci, ktorzy chca czuc adrenaline.